Zmiany architektoniczne

Spalenie na stosie Głównego Architekta pobudziło do myślenia jego zastępców i to, co wydawało się niemożliwe stało się rzeczywistością. Tak niedawno wszyscy ci jajogłowi twierdzili, że nie da się zbudować kościoła większego niż 16 poziom. A teraz nie dość ze zaprojektowali poziom 17 to jeszcze nawet i osiemnasty. A do tego da się trochę powiększyć plebanię. Ofiara Głównego Architekta nie poszła na marne. Jedyna dziwna rzecz to fakt, że żaden z jego zastępców nie chce zająć tego wakatu.
A więc drodzy duchowni kielnie w dłoń … waszych parafian i wznieście się na wyżyny swoich możliwości finansowych. Bowiem rozbudowa nie będzie tania.

1. anqu napisał(a):

Jest 11 wikary po rozbudowie. Jakżesz cenny nabytek (+3).

2. Marcin napisał(a):

Ano jest. Ale za to jakie warunki finansowe stawia.

• anqu napisał(a):

@Marcinie.
      A kto bogatemu zabroni? Żyjemy we wspaniałym świecie, żebym tak miał 1/100 tego co tutaj mam, byłbym zadowolony.

3. Marcin napisał(a):

Bogatemu nikt ale nie każdy jest taki bogaty. Trzeba będzie związek zawodowy zawiązać aby zmniejszyć coraz większe roszczenia wikarych.

• anqu napisał(a):

Może tak powołać Inkwizytora? Poszuka na cudzych plebaniach czarownic i zmniejszy stan wiernych u innych Proboszczów. Albo relikwia „Młot na czarownice”. Oczywiście na obce czarownice.

4. Marcin napisał(a):

To jest rozważane. Ale najpierw sojusze.