Narciarstwo alpejskie na Olimpiadzie

Narciarstwo alpejskie to sport niszowy. Dostępny tylko dla elity xięcy odpoczywającej w Alpach. Mimo wyraźnych protestów profesorów Miodka i Majoneza utrwaliło się wiele błędów językowych związanych z nazwami konkurencji. Np: „Superkombinacja kobiet” to prawidłowo „Superkombinacja z kobietą”.

Narciarstwo alpejskie obejmuje 10 konkurencji (10 szans wygrania):

złota nagroda:
srebrna nagroda:
brązowa nagroda:

 Terminy startów:

9 lutego Zjazd mężczyzn 8:00 czasu bloga
10 lutego Superkombinacja kobiet 12:00 czasu bloga
12 lutego Zjazd kobiet 8:00 czasu bloga
14 lutego Superkombinacja mężczyzn 12:30 czasu bloga
15 lutego Supergigant kobiet 8:00 czasu bloga
16 lutego Supergigant mężczyzn 8:00 czasu bloga
18 lutego Slalom gigant kobiet 11:30 czasu bloga
19 lutego Slalom gigant mężczyzn 11:30 czasu bloga
21 lutego Slalom kobiet 17:15 czasu bloga
22 lutego Slalom mężczyzn 17:15 czasu bloga

Opis konkurencji:

Narciarstwo apejskie to sport polegający na slalomie między zasadami.  Nikt nie wie czemu ale zwycięzcą ogłasza się osobę z 10 wynikiem, srebnym medalistą z 20, a brązowym z 30. Każdy zgłaszający się do konkurencji musi w ciągu 4h od czasu (i daty) podanego w tabeli napisać komentarz:

nick z gry, nazwę konkurencji, X

gdzie X to czas przejazdu (od 1 do 10 min). Np jeśli gracz o nicku Marcin startuje w konkurencji Zjazd mężczyzn i uważa, że zajmie mu to 2 minuty to musi 9 lutego między 8:00 a 12:00 napisać komentarz w tym wątku o treści:

Marcin, Zjazd mężczyzn, 2

Nagrody wygrywa 3 graczy, którzy poprawnie wyślą komentarz (uwaga na odstępy i przecinki w komentarzach) i ich komentarze będą 10, 20, 30 w tej konkurencji. Nie ma znaczenia kto ile jechał (wybrał sobie minut), bo zasady są dziwne. Wysła­nie 2 komen­ta­rzy dla 1 kon­ku­ren­cji dys­kwa­li­fi­kuje w niej gra­cza (i tylko w tej). Każdy gracz może opublikować tylko 1 komentarz na 1 konkurencję. Komentarze wysłane zbyt późno lub zbyt wcześnie nie będą brane pod uwagę a szansa w tej konkurencji przepada. Podszywanie się pod innego gracza będzie karane dyskwalifikacją podszywającego się. 

Grafika: wikipedia


SKOKI NARCIARSKIE | SKELETON | SHORT TRACK | SANECZKARSTWO | NARCIARSTWO DOWOLNE |
NARCIARSTWO ALPEJSKIE | BIEGI NARCIARSKIE | BIATHLON | BOBSLEJE |
KOMBINACJA NORWESKA | ŁYŻWIARSTWO FIGUROWE | ŁYŻWIARSTWO SZYBKIE |

Autor

Marcin

Jak nie siedzę na parafii to tworzę gry planszowe dla dzieciaków. Teraz są dostępne na www.debinski.edu.pl

226 komentarzy do “Narciarstwo alpejskie na Olimpiadzie”

 1. Narciarstwo alepjskie – Sla­lom kobiet nagrody dostaną:
  Kro­pek – złota
  gazda – srebrna
  Po pozostałe nagrody nikt nie startował

  Narciarstwo alepjskie – Sla­lom mężczyzn nagrody dostaną:
  Two­je­Su­mie­nie – złota
  Po pozostałe nagrody nikt nie startował

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *