McOpłatek

Wprowadzenie nowej funkcjonalności spowodowało wielkie poruszenie. I dobrze. Nie ma nic gorszego niż stagnacja.

Na chwilę obecną jednak nie ma zbyt konstruktywnej krytyki. Przeważają głosy oburzenia i płacz. Nie ma propozycji rozwiązania danej sytuacji. Księża zaczynają płakać zamiast myśleć. To boli.

Jedzenie zostało wprowadzone i żadne żale, straszenia, rozdzieranie szat tego nie zmienią. Co nie znaczy, że nie da się zmienić zupełnie nic. A wręcz przeciwnie, bo zawsze da się zmienić coś.

Warto, aby księża wiedzieli, że podany przelicznik jedzenia na jednostkę jest maksymalny. Będzie się on oczywiście zmieniał. Wystartujemy z niższymi wartościami. Jakimi? Wszystko w swoim czasie.

Docelowo na pielgrzymkach miały być wymagane opłatki. Ale nie są. Doszliśmy do wniosku, że na pielgrzymkach się umartwia, a nie żre. I to też na chwilę obecną nie ulegnie zmianie.

Jeśli chodzi o pozyskiwanie opłatków podczas wygranego ataku – rozważamy to. Jednak jedna rzecz jest pewna w 100% – nawet jeśli będą zdobywane jakieś opłatki, nie będą to opłatki księdza, który przegrał potyczkę. Może to być jakaś liczba opłatków z giełdy. O ile takowe będą.

Nowe pomysły i KONSTRUKTYWNA krytyka są mile widziane w tym wątku.

Update: Doskonały komentarz Marcina

UPDATE 23:08

Już teraz można w dashboardzie przydzielać punkty umiejętności do Przyrostu Opłatków i Miejsca na Opłatki. Jeden punkt = 1%.   Już niedługo będzie reset statystyk, więc będzie można przydzielić swoje punkty na nowo bez dodatkowych kosztów.

W tym tygodniu pojawią się także relikwie zwiększające: produkcję opłatków oraz miejsce w magazynie.

132 komentarze do “McOpłatek”

1. Średni Kurs -57,5852 C$
    Ilość na rynku -1 506 603
    Kupno: -63,3437 C$ za opłatek
    Sprzedaż: -51,8267 C$ za opłatek

1. kolejne „kuriozum”
      chyba, że giełda opyliła komuś opłatki których nie posiadała – i stąd to ujemne saldo ilości opłatków…
      można wiedzieć jak można dokonać takiej rzeczy ?
      chętnie bym ją wykorzystał przy zakupie niedostępnych relek na rynku – zamiast przepłacać na WR… – w efekcie na RYNKU po prostu pojawiły by się relki z ujemną ilością… ;P

1. Oczywiście 🙂

jeżeli oni zmniejszają średni kurs przez: minus cośtam;
        powinno być: razy cośtam, gdzie 0 < cośtam <1 (np. 0.9999)
        zwiękaszać razy 1.0001

2. Średni Kurs -64,4346 C$
    Ilość na rynku -2 634 931
    Kupno: -70,8781 C$ za opłatek
    Sprzedaż: -57,9911 C$ za opłatek

3. Średni Kurs -68,6024 C$
    Ilość na rynku -3 263 931
    Kupno: -75,4626 C$ za opłatek
    Sprzedaż: -61,7422 C$ za opłatek

4. Na giełdzie są wartości minusowe , sprzedając opłatki nie dostaje kasy lecz jest mi ona zabierana , co do diaska ??

5. moja propozycja jest taka –
    1. zróbcie coś z giełdą bo w tej chwili to kompletnie nie wiadomo po ile są opłatki sprzedawane i kupowane
    2. Może tak by dodać do wikarych wzrost produkcji opłatków?

6. Jeszcze nie zaczęło działać – a już się zje..ło,
    Palec boży, kara za grzechy, czy jakoś tak podobnie ….
    Widać, że pomysł „opłatkowy” był głęboko przemyślany i równie starannie opracowany –
    Ave Opłatki 😉
    k

7. A Ja mam z goła inne pytanie. Dlaczego, gdy tylko pojawia się większa ilość komentarzy krytykujących wasz pomysł nagle widzę, że zostały usunięte a zostały tylko te nic nie wnoszące o giełdzie ? Czy komentarze o giełdzie nie powinny być przypadkiem przeniesione do działu o awarii giełdy lub usunięte ? Kilku starszych graczy dodało komentarze, że zrezygnują z gry jak tak dalej pójdzie i bach !!! Nagle gdzieś je wcięło… Czyżbyście bali się, że dotrą do większej ilości graczy i będzie bunt na pokładzie parafii ?

8. Pewnie tranzakcje nie sa logowane wiec i nie ma z czego odtwarzac co ile i komu.
    Zreszta dziwne liczby,jeszcze z – to wystarczajacy dowod ze jakis bug sie ujawnil,a ze niektorzy postanowili poexperymentowac…….

9. Jeśli chodzi o możliwości odbudowy armii przez pokonanych graczy. Zamiast opłatków widział bym opcję dodania wojska do pielgrzymki która jest już w trakcie. Nieodpłatną(!).
    Czyli wysłałeś resztę pozostałego wojska na pielgrzymke (np 100k organistów i gospodyń) zrekrutowałeś dodatkowe 10k gospodyń to możesz w zakładce pielgrzymki dołączyć je do tej już istniejącej, tak że wrócą o tej samej porze.
    Teoretycznie da się to zrobić wyliczając czas powrotu tej pierwszej pielgrzymki, ale jest to pracochłonne przez co zniechęca do takiego postępowania. A dzięki niemu dało by radę spokojnie odbudowywać armię.
    Nawet jeśli opłatki mają pozostać, to i tak uważam że pomysł ten jest godny wprowadzenia. Nie zmienia wiele w mechanice gry, bo jak już wspomniałem czas powrotu można wyliczyć ale ułatwiał by odbudowę i korzystanie z opcji pielgrzymek.

1. Jest jakaś szansa na wprowadzenie tego? Skoro mają być pielgrzymki to chociaż oszczędźcie mi każdorazowego obliczania na ile trzeba ją wysłać.

10. A jakby tak , Parafianin przez powiedzmy 3 dni odmawiał imprezy u Papy to można by to zamienić na 2,5 odpustu. Może być?

11. Mam takie podchwytliwe pytanie. Bo było powiedziane, że wyżywienie wojska wejdzie po świętach. A kiedy dokładniej? Bo po świętach to jest już np. 10 kwietnia (wtorek) godz. 00.01. Ale równie dobrze może być 14 kwietnia (sobota) godz. 12.00 To w końcu kiedy nastąpi ta godzina „W”?