Konkurs „Ostatnia droga generała”

GenerałWkrótce pogrzeb i w dobrym guście jest na niego iść oraz skandować jakieś populistyczne bzdury. Jednak lepiej jest wykorzystać skandowania jako przykrywkę do tajnych układów z byłą gosposią generała. I jeśli się uda to odpruć mu Generalskie Epolety. Niestety gosposia nie jest z tych co zgodzą się na pierwszą lepszą propozycję (zgodzi się pewnie na drugą lepszą propozycję). Na negocjacje jest cały dzień i noc.

Zasady:

1. W dniu pogrzebu gracze będą mogli podać sumę za jaką chcą kupić generalski epolet. Licytacja kończy o świcie  następnego dnia (6:38 czasu bloga).

1a. Suma nie może być niższa niż 10000 C$. Każda taka oferta jest nieważna a gracz nie ma możliwości wysłania drugiej oferty w tej licytacji.

1b. Gracze nie mogą licytować powyżej 69 000 000 C$. Każda taka oferta jest nieważna a gracz nie ma możliwości wysłania drugiej oferty w tej licytacji.

1c. Licytowana suma musi być wielokrotnością 10 000  C$. Inne propozycje będą uznane za stratę głosu.

2. Każdy z graczy może podać tylko jedną sumę (jedno zgłoszenie). Jeśli wygra to za tę sumę na Wolnym Rynku zostanie wstawiona dla niego relikwia. Jeśli poda ją za wcześnie to straci szansę. Jako zgłoszenie nie są traktowane wpisy z pytaniami lub wątpliwościami.

2a. Wygrany gracz musi mieć przynajmniej 1111 punktów doświadczenia. Jeśli po ogłoszeniu wyników nie osiągnął takiego poziomu to jego wygrana przechodzi na osobę z numerem o 1 niższym. Jeśli i ta osoba nie spełnia tego warunku to nagroda przechodzi na osobę o numerze o 1 mniejszym itd aż do momentu znalezienia osoby dostatecznie doświadczonej.

2b. Wszyscy gracze, którym nie można było przyznać nagrody wg punktu 2a trafiają na Czarną Listę Licytujących.

3. Zgłoszenia sprzed terminu i po nim są nieważne a gracz nie ma możliwości wysłania drugiego zgłoszenia. Nie ma też możliwości poprawienia własnego zgłoszenia.

4. Zgłoszenie powinno zawierać sumę za którą gracz chce zakupić relikwię oraz ewentualnie nick gracza w grze parafia.biz (o ile jest on inny od nicka, którym gracz posługuje się na blogu). Jeśli gracz poda błędny nick to nie nie otrzyma nagrody. Nie można grać w imieniu innego gracza.

5. Po zakończeniu licytacji zostanie ustalona lista graczy (od najwyższej zalicytowanej sumy do najniższej). Wygrywa gracz  oferujący drugą w kolejności wartości ofertę.  Kilka ofert o najwyższej wartości traktowane będzie jako pierwsze, odrzucone zgłoszenie. W przypadku równej sumy na drugim miejscu o numerze decyduje kolejność zgłoszeń (wcześniejsze = niższy numer).

6. Relikwie zostaną wystawione na rynek w ciągu 72h od zakończenia licytacji i od tego momentu gracze będą mieli 48h na zakup relikwii. Potem relikwie zostaną wycofane z oferty.

7. Relikwia nie może być kupiona na raty. Zakup następuje bezpośrednio na wolnym rynku.

8. Gracz, który mimo wygranego licytowania nie zakupi relikwii trafia na Czarną Listę Licytujących i nie może brać udziału w kolejnych aukcjach.

9. Spory związane z licytacją rozstrzyga Marcin

Autor

Marcin

Jak nie siedzę na parafii to tworzę gry planszowe dla dzieciaków. Teraz są dostępne na www.debinski.edu.pl

28 komentarzy do “Konkurs „Ostatnia droga generała””

 1. Ty to zawsze musisz zakręcić te reguły konkursu.
  5 punkt to mistrzostwo świata.
  Kilka ofert o najwyższej wartości będzie traktowane jako pierwsze, odrzucone zgłoszenie
  Jak to rozumieć? Kto o tym decyduje i według jakiego klucza? Dziwne to.

  1. Jeśli kilka osób zgłosi ofertę 69 000 000 to będzie to oferta najwyższa. Drugą ofertą musi być coś mniejszego. Tylko te mniejsze będę brał pod uwagę. Tym razem lepiej?

 2. Drogi Marcinie !
  Po raz kolejny zabawa tylko dla najbogatszych – szkoda, bo nijak nie jest to pomysł promujący rozwój gry i zachęcający do zabawy graczy z niższych poziomów. Można było przyznać nagrodę osobie z numerem 33 lub jakimkolwiek innym, dającym szansę niżej uposażonym Xieżulom. Można było zrobić losowanie, można było … Każdy pomysł, który nie faworyzuje najbogatszej grupy byłby chyba lepszy (celowo nie używam słowa „sprawiedliwy”, bo tego akurat w Kościele wymagać nie możemy)
  Ave Fraternite Egalite i te inne Pierdoły !
  K

  1. To oferta dla tych, którzy się dorobili ale nie grają od początku. A konkursy są różne. Dla krezusów były ostatnio pozostałości po prezydencie – schodzące po 500 000 000 C$. Może kiedyś wrócą licytacje malejące? Kiedyś w końcu były.

   1. Nie mam nic przeciwko takim akcjom, zresztą widać, że jest dla wyjadaczy, którzy forum czytają ciągle, a nie gdy pojawi się o tym wpis w grze, w licytacji koszyka też nie było.
    Wiadomo, że nie mam szans go zdobyć, ale warto spróbować 😉 Może niektórzy pomylą daty pogrzebu? Dadzą 1 zero za dużo? Zabraknie im internetu? Komputer im się spali?

 3. To jeszcze dorzuć pkt 10 Regulaminu :
  „Konkurs dostępny dla graczy od 5 lvl-u” – wszyscy widzą, że to lipa, ale o ile ładniej wygląda …

 4. Punkt 5. „Kilka ofert o naj­wyż­szej war­to­ści trak­to­wane będzie jako pierw­sze, odrzu­cone zgło­sze­nie.” – kilka to znaczy ile? 5, 10? Czy to zależy od humoru papieża?

 5. czyli generalnie podajemy ilość kasy za który chcemy kupić następnie przecinek spacja i nazwa nicku którym się posługujemy?
  xx xxx xxx, xxxxxxx
  czy tak?

 6. Jest! Godzina 00.01. Chwytam za telefon, bo komputer okupuje gosposia (pewnie znowu przegląda http://www.jak dogodzić swojemu proboszczówi). I nagle mnie olśniło (wszystkie msze obsłużył wikary, więc umysłu nie zmąciła ani jedna kropla mszalnego). Wszak w regulaminie stoi: „w dniu pogrzebu” i że licytacja zakończy się dnia następnego „o świcie”. A jak wiadomo świt to początek dnia, więc wszelkie zgłoszenia wysłane przed zostaną zapewne uznane za nieważne…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *