III edycja Ministranckiego Młyna

Ministrancki MłynZapraszamy 16 zawodników do III edycji turnieju Ministranckiego Młyna. Do wygrania są Wszystkomające Medale oraz inne nagrody.

Zebraliśmy doświadczenia z poprzedniej edycji i oferujemy graczom „Ministrancki Młyn” po lekkim liftingu.

Zasady gry:

1. Na blogu (w tym wątku) zgłasza się 16 chętnych (liczy się kolejność zgłoszeń). Gracze ci muszą podać swój nick z gry i zostanie im przyznany numer startowy. Zgłoszenia będą przyjmowane w dniu 19 sierpnia 2011 od godziny 9.00 czasu bloga (nie mylić z czasem polskim). Wcześniejsze zgłoszenia nie będą brane pod uwagę.

1a. Gracz, który zgłosił się o nieprawidłowej godzinie ma prawo wysłać kolejne zgłoszenie. Trzeciej szansy już nie ma.

1b. Turniej rozpocznie się nie wcześniej niż po zebraniu się 16 graczy.

2. Gracze dobierani są w pary, które walczą ze sobą. Drabinkę turniejową można zobaczyć tutaj.

3. Jednego dnia mogą odbywać się pojedynki jednej fazy (1/8 finału, ćwierćfinał, półfinał, finał). Kto walczy z kim można odczytać z drabinki turniejowej. Może się zdarzyć, że w danym dniu nie odbywają się żadne walki i tak się stanie jeśli do 9.00 tego dnia nie pojawi się żadna informacja na temat walk w tym dniu.

4. Do pierwszej walki każdy z graczy ma do dyspozycji 1000 ministrantów o sile ataku 1, obrony 1. W kolejnych walkach gracz ma do dyspozycji tylu ministrantów ile zostało mu po poprzedniej walce +1000 ministrantów jako uzupełnienia.

5. Walka polega na podzieleniu posiadanej ilości ministrantów na 9 grup (bo do rozegrania jest 9 faz walki) przez obu graczy. Każda grupa musi się składać z minimum 10 ministrantów. Następnie porównywane są zadane przez przeciwników obrażenia. Kto zadał ich więcej ten zabija ministrantów przeciwnikowi a własnych nie traci.  W przypadku takiej samej ilości ministrantów w danej fazie giną oni u obu graczy i obaj tę fazę przegrywają. W jednej fazie walki nie można zabić przeciwnikowi więcej ministrantów niż do niej wyznaczył. Np:

Gracz A (1000 ministrantów) 100-100-100-100-100-100-100-100-200

Gracz B (1000 ministrantów) 200-10-100-89-100-100-100-100-201

I runda:

Gracz A zadaje 100 obrażeń i zabija 0 ministrantów graczowi B.

Gracz B zadaje 200 obrażeń ale zabija tylko 100 ministrantów graczowi A (bo więcej nie ma).

II runda

Gracz A zadaje 100 obrażeń i zabija 10 ministrantów graczowi B (bo więcej nie ma).

Gracz B zadaje 10 obrażenie ale zabija 0 ministrantów graczowi A.

Po tych dwóch rundach Gracz A stracił 100 ministrantów a Gracz B  stracił tylko 10 ministrantów.

I tak dalej kolejne rundy.

5a. Podział ministrantów na fazy wysyłany jest komentarzem w tym watku. Dopiero po otrzymaniu podziału ministrantów przez obu zawodników zostaną one opublikowane i przeliczone na wynik rozgrywki. Komentarz powinien wyglądać następująco:

„Gracz A vs Gracz B:

x-x-x-x-x-x-x-x-x”

gdzie A i B to numer gracza i jego przeciwnika a x to liczby oznaczające ministrantów podzielonych na fazy.

5b. Komentarze z podziałem ministrantów na grupy przyjmowane są w dniu walki do godziny 21.00 (czasu bloga- nie mylić z czasem polskim). W przypadku braku zgłoszenia (lub zgłoszenia z błędem) w określonym czasie przyjmowana będzie strategia 10-10-10-10-10-10-10-10-reszta jednostek.

6. Walkę wygrywa gracz, który na koniec ma więcej wygranych faz. W przypadku równej ilości wygranych faz obaj gracze odpadają.

7. W grze nie są traceni ministranci gracza. Wasze siły zbrojne są niezależne od wyniku gry.

8. Po wygraniu walki gracz zmierzy się w następnej rundzie z innym wygranym graczem. Gracze, którzy przegrali odpadają z tej edycji gry.

9. Walki toczą się aż do pozostania rozegrania finału.

10. Nagrody:

– za zajęcie I miejsca: Wszystkomający Medal (relikwia w grze) + Błogosławiony Przyrost Kasy (relikwia w grze)

– za zajęcie II miejsca: Wszystkomający Medal (relikwia w grze)

– za zajęcie III miejsca (2 graczy):  Czipsy (relikwia w grze)

Nagrody trzeba będzie odebrać z wolnego rynku w ciągu 48h od ogłoszenia wysłania nagród na blogu. Koszt odebrania pojedynczej nagrody to 10C$. Nagrody nieodebrane w terminie przepadają.

11. Spory związane z grą rozstrzyga Marcin.

Uwaga:

Gracze nie mogą brać udziału w tej samej edycji Dewo-Strike´a i Ministranckiego Młynu. Np gracz, który brał (zamierza brać) udział w III edycji Dewo-Strike´a może wziąć udział dopiero w IVedycji (lub późniejszej) edycji Młyna. Za to gracz, który brał udział w wcześniejszej edycji Dewo-Strike’a nie ma ograniczeń startowych. Reguła obowiązuje również przy zgłaszaniu się do rozgrywek.

I niech wygra najlepszy.

Autor

Marcin

Jak nie siedzę na parafii to tworzę gry planszowe dla dzieciaków. Teraz są dostępne na www.debinski.edu.pl

86 komentarzy do “III edycja Ministranckiego Młyna”

 1. 3 vs 12 (albo 5)
  100-100-100-100-100-100-100-100-100
  Oto i jakś taktyka. Tak żebyś nie pomyślał, że nie gram 😉

 2. do następnej rundy przechodzi 2 z 2583 ministrantami
  do następnej rundy przechodzi 13 z 2825 ministrantami
  do następnej rundy przechodzi 3 z 2800 ministrantami
  do następnej rundy przechodzi 16 z 2899 ministrantami

  Czekam jutro na półfinałowe taktyki walki (do 21:00).

 3. Marcinie zgłaszam reklamację, moim zdaniem gracz 13 popełnił bład i złamał 5 punkt regulaminu a konkretnie zapis „Każda grupa musi się składać z minimum 10 ministrantów.” Powinien zostać albo zdysklasyfikowany albo do rozgrywki powinien przystąpić z domyslnym układem ministrantów. To samo tyczy sie gracza numer 3, choć i tak z nim wygrałem to miałbym mniejsze straty.

 4. Reklamacja zaakceptowana. W związku z tym walka została ponownie przeliczona (gracze 3 i 13 ze względu na błędy użyją domyślnej taktyki).

  do następnej rundy przechodzi 2 z 3168 ministrantami

  do następnej rundy przechodzi 16 z 3426 ministrantami

  1. Gracz, który tak ładnie skorzystał ze swojego multikonta proszony jest o kontakt z administracją. Mamy dowody na takie postępowanie. Więc lepiej aby się przyznał. Nie otrzyma oczywiście nagrody. Ale może wybrać, które konto będzie aktywne. Jeśli nie wybierze – wtedy jego dwa konta dostaną bana.

 5. Marcinie
  ja juz ci to wyjasniam
  Bo Ja zglosilem sie ze swojego IP
  i odpowiadalem ze swojego IP
  tylko mój przyjaciel Michał M….. użyczył mi swojego e-maila oraz
  pomagal mi taktyke wymyslac
  to tyle 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *