Nowy redaktor bloga

Dzięki uprzejmości pozostałych redaktorów udało mi się dołączyć do ich grona. Co prawda kosztuje to mnie co tydzień worek ryżu ale nie mam z tym problemu. Studzienki kanalizacyjne w okolicy nie działają, więc po każdym deszczu jest gdzie ten ryż sadzić. Dodatkowo musiałem się zgodzić na udostępnienie do zwiedzania mojej plebanii. Chętni mogą ją oglądać po założeniu kapci na własny komputer pod adresem http://blog.parafia.biz/plebania/
Automatycznie oprowadzi Was przewodnik ale można się go pozbyć wciskając Spację. Potem steruje się strzałkami.
Odwiedziny wymagają zainstalowania darmowej wtyczki Adobe Shockwave Player.

UPDATE

Prezentacja działa poprawnie w IE, Chrome i Safari. FF i Opera nie są obsługiwane.

Autor

Marcin

Jak nie siedzę na parafii to tworzę gry planszowe dla dzieciaków. Teraz są dostępne na www.debinski.edu.pl

26 komentarzy do “Nowy redaktor bloga”

 1. panie wujek dobra rada 😀 powiedz tam adminom, zeby zmodyfikowali lekko system sprzedazy relikwii. teraz klikam sprzedaj na rynku, wyskakuje pytanie czy na pewno, daje tak, wpisuje kwote i oferta wisi. no ale jak sie reka omsknie i nie daj boze w cenie jest jedna cyfra mniej to robi sie kanal, bo relikwi przez 24h zdjac nie mozna i idzie za bezcen.
  cene niech sie wpisuje zaraz po kliknieciu sprzedaj i potem niech wyskakuje upewnienie, czy chcesz sprzedac za taka i taka kwote

 2. „Error downloading gallery data!” Okienko z takim errorem i jest tylko by kliknąć OK.
  Po czym nic się nie wyświetla 🙁

  ff najnowszy, Adobe Shockwave Player najnowszy [świeża instalacja], komp nie dawno po formacie. Co z tym zrobić? Probowałem też ctrl+f5.

 3. Sprawdziłem. Prezentacja zgłasza problemy w Operze i FireFoxie. Bez problemu dało się oglądać w IE i Chromie. Wieczorem postaram się w takim razie wgrać wersję offline.
  A przy okazji sprawdzę czy to moje małe dewotki nie bronią wejścia na plebanię z przyzwyczajenia mimo mojego wyraźnego polecenia wpuszczania was.

 4. chcialem zglosic wielBLADA

  wyplacalem kase z banku za sprzedana relikwie. kwota byla wyzsza niz pojemnosc mojej kasy. reszta powinna wiec zostac na koncie w banku. tymczasem reszta kasy rozplynela sie we mgle. nie robie afery bo stracilem tylko pare tysi ale mam tez kase za sprzedanie kilku wypasionych relikwii i jesli chcialbym je wyplacic to bylbym ostro do tylu. zrobcie cos z tym, kiedys reszta kasy normalnie zostawala w banku
  nie wiem czy ten problem dotyczy tylko mnie czy inni tez maja podobnie

  1. To nie błąd. To ksiądz musi zadbać o to aby mieć miejsce na C$ wypłacane z sejfu. Więc albo podniesie poziom pojemności C$ albo będzie ustalał ceny na takim poziomie, aby móc wypłacić całość 🙂 To nie błąd – to funkcjonalność.

 5. a najlepiej dodajcie funkcje w ktorej kazdy bedzie sam decydowal ile chce z danej relikwii wyplacic (tak jak przy kasie w sejfie)

  1. Najlepiej razem z wprowadzeniem maksymalnej pojemności banku i limitem wypłat 🙂 Nie – nie będzie takiej funkcjonalności.

 6. Brawo gratuluje Marcinowi odwala kawał dobrej roboty dla funkcjonalności tej gry 🙂 widać ze zmiany idą na lepsze 🙂

  pomalutku do przodu fajnie ze poprawiono ataki 🙂 kompromis 🙂
  czekamy teraz spokojnie na sojusze… 🙂 i pewnie jakies nowe zmiany

 7. kiedys roznica w kasie z relikwii zostawala w banku. widac przegapilem zmiany. dobrze ze zorientowalem sie wyplacajac relikwie na ktorej stracilem tylko kilka tysi. inaczej napisalbym pozew przeciw rzymowi do samego czizusa o brak nalezytej informacji 😀

 8. Widzę, że gołe baby w parafii nie są mile widziane. Moim zdaniem w każdej parafii powinien znaleźć się, prócz trofeów, przynajmniej jeden plakat z jakąś modelką, ale co kto woli.

  Dopiero to zauważyłem i mnie zamurowało: Gdzie jest krzyż?
  W każdej parafii powinien znaleźć się także przynajmniej jeden krzyż. Czyżby Marcin miał jakieś układ z nieodPOwiednią opcją polityczną? Co Wy na to koledzy, księża? Wydaje mi się, że może to zainteresować papiestwo…

  W Operze pojawia się błąd przedstawiony przez kolegów wyżej. Wystarczy kliknąć OK, przejść do paska adresu, [Enter] i już powinno się normalnie załadować. Przynajmniej u mnie tak jest — Opera 11.11 @ Windows XP.

 9. @Paweł Kosiński

  A kto powiedział, że musi być krzyż? A czemu nie półksiężyc czy ćwierćsłońce? A w zasadzie na dachu parafii to ja mam Non-Red Byka.

 10. @Marcin — Z tego co mi wiadomo, gra nazywa się *Parafia*.biz i na dodatek widać, że chodzi w niej o kościół rzymskokatolicki, a nie prawosławny, a tym bardziej o nic związanego z Islamem. Parafie występują w kościołach katolickich, w Islamie nie ma parafii, więc jaki półksiężyc czy też jakieś ćwierćsłońce?
  O ćwierćsłońcu nawet mój słownik nie słyszał, bo błąd podkreśla.
  Jesteś u Papieża.

  1. Nie wnikamy w to jacy wierni zamieszkują dane parafie. Mogą to być wyznawcy kultu słońca, latającego potwora spaghetti. A całość gdy umieszczona jest w alternatywnej rzeczywistości, gdzie religie się przeplatają. Wiodącą jest religia katolicka, to fakt.

 11. @Paweł Kosiński

  Bo ma Pan ziemski (polski) słownik a to jest gra Nie-Z-Tej-Ziemii. A wszelkie podobieństwa do polskiej rzeczywistości są jedynie przypadkowe. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie aby umieścić ten symbol w logo swojej parafii i cieszyć się jego widokiem.

 12. W każdym razie „parafia” to twór katolicki. Jak w „parafiach” mogą znajdować się np. wyznawcy kultu słońca, to lepszą nazwą była by „sekta”, no ale niech wam będzie. :> Myślałem, że to o nasz jedyny właściwy ruch wyznaniowy chodzi (co sugeruje także np. szata graficzna), najwidoczniej się myliłem. :>
  @Marcin — proszę nie pisać do mnie „Pan”, bo się staro czuję. 🙁

 13. @Paweł
  z tego co widzę avatary dopasowywane są do albo nicka albo adresu e-mail i są to jakieś bużki zawsze, tymczasem Twój to czarny okrąg na białym tle, no chyba że IE9 coś znowu źle wyświetla .

 14. @rookie — Twórcy WordPressa stworzyli także serwis Gravatar. Od jakiegoś czasu wsparcie dla Gravatarów jest wbudowane w WordPress.
  Gravatar to internetowa wizytówka, coś jak np. Google Profile. Pozwala m.in. (to było w zamierzeniu jej główną funkcją) na przypisanie avatara do adresu e-mail (globalnie, tzn. korzystają z tej bazy wszystkie instalacje Wordressa). :>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *