Nowy algorytm walki

Informujmy, że w dniu dzisiejszym, w okolicach godziny 10:00 został wdrożony nowy algorytm walki. Jest on zdecydowanie lepszy od poprzedniego.  W sumie, każdy jest lepszy od poprzedniego.

Sam algorytm nie zostanie upubliczniony aby nie psuć zabawy. Jednak udało się dorwać w ciemnym zaułku jedną z osób odpowiedzialnych za jego powstawanie. Po długotrwałym przesłuchaniu i obfitym kropieniu wodą święconą poznaliśmy kilka tajemnic. I jako, że to tajemnice to od razu się nimi dzielimy z Graczami.

 • straty nie są procentowe
 • straty są zależne od siły atakującego. jak atakuje cie monstrum to jedną walką może cie wykosić do zera skoro jego siła jest n-razy większa niż twoja obrona
 • jednostki mają życie zgodne z ich hierarchia wiec 1 lektor jest tam te 50 czy 100 razy „zdrowszy” niż 100 ministrantów
 • wspomniane wyżej zdrowie jest wew. jednostka potrzebną do algorytmu

Jeden z wtajemniczonych twierdzi, że walka jest bardzo podobna do walki w Ogame czy innych grach.

Mamy nadzieję, że nowy algorytm przypadnie wam do gustu i sprawi, że rozgrywka będzie przyjemniejsza.

 

37 komentarzy do “Nowy algorytm walki”

 1. Parafianin:

  na przyszłość, ostrzegajcie o zmianie kluczowych algo tak na dzień przed umieszczając przy tym dokładne informacje o zmianach aby gracze mogli się przygotować.. Wiesz, na belce w grze info: jutro o godzinie xx:xx zmiana algorytmu, informacje o zmianach na blog.parafia.biz.

  i pytanie, kogo teraz można atakować ? Widzę, że dla graczy z wysokim poziomem możliwości wyboru przeciwnika są baaardzo ograniczone.. czy teraz można atakować tylko graczy z listy walka ?
  po kilku testach dochodzę do takiego przykrego wniosku.. coś wypadałoby tu zmienić, bowiem np ja mam do wyboru 17 osób, z czego z kilkoma mam sztamę, a kilku nie ugryzę co daje mi bardzo wąskie pole manewru.. Zmiana niby dobra, chroni młodych graczy, ale co maja zrobić starzy wyjadacze : D Mam mieszane uczucia.. Coś trzeba by zmienić.. Jakieś pomysły ?

 2. @Rudolf: obserwujemy walki i wprowadzamy poprawki. Nie da się wszystkiego przewidzieć na papierze. np. są teraz osoby, które wyszukiwały słabszych a potem atakowały bez przerwy w celu podbicia statsów. 30 ataków w parę godzin to nie jest fair. Nawet nie kupisz wojska, nie masz szans nic zrobić.

  Co do ilości ludzi do ataku – ludzi jest coraz więcej, codziennie gra ponad tysiąc osób, za parę tygodni ludzi do bicia będzie od cholery 😉

  Co do nowej walki: boli, bardzo boli. Ale jest sprawiedliwa. Jak twoje 100 jednostek atakuje dajmy na to 2000 to trudno abyś poniósł symboliczne straty. Najechali wielka siłą to i do zera wybili ;(

 3. No dobra, ale ja mam poziom 26 ( około 10 walk do poziomu 27), czyli mam możliwość ataku… 2 osób! Może jakąś 5 poziomową granicę błędu by wprowadzić ??

 4. To że usuwacie komentarz z informacją że ktoś inny zrezygnował z zabawy, świadczy tylko o tym jak głupi system wprowadziliście czyli taki który pozwala farmić słabszych bez końca.

  1. Nic nie kasujemy. Po prostu komentarze z linkami reklamowymi automatycznie lądują w spamie. Jeśli ktoś zrezygnował to ok. Może powiadomić cały świat o tym, jednak spamowanie linkami nie jest na miejscu. I może zamiast bezpodstawnie oskarżać innych warto zacząć od zastanowienia się, co mogło być nie tak w wysłanym komentarzu. Na rzeczową krytykę jest zawsze miejsce. Dla spamerów i osób, które chcą wyrazić swoją frustrację bez uzasadnienia – niestety miejsca nie ma.

 5. Z jednej strony bicie nowo zarejestrowanych nie jest fair, ale z drugiej mam teraz najwyższy poziom w grze i dosłownie 4 osoby do walki z czego dwie mam zablokowane na 24h. Nie da się teraz wybić na jakiś wysoki poziom, bo muszę czekać aż inni dojdą do wyższych lvl żeby z nimi walczyć. Więc obecny system zakłada raczej zrównanie wszystkich do jednego poziomu, bo im wyżej ktoś jest, tym mniej może zrobić. Nie można uzyskać znaczącej przewagi.

  Koniecznie trzeba ustawić większy próg poziomów do walki.

  W dodatku ta walka jest jakaś dziwna. Jedną walką można powybijać wielotysięczną armię.

 6. i jak to jest mozliwe ze atakowalem gracza chyba 5 razy za kazdym razem przegrywalem on tracil caly czas jednostki a ja nie stracilem nic mimo ze przegrywalem ?;p

 7. Jest limit lvl w ataku – czyli osoby z wysokim lvl nie mogą atakować tych z dużo niższym. A odnośnie statystyk – zaraz stworzę nowy temat, gdzie będzie można o tym podyskutować i podać swoje propozycje.

 8. Przdalobysie zeby im wyzszy lvl od siebie atakujesz to dostajesz wecej exp, bo teraz z wyzszy niz nasz jest 1 exp, a za nizszy jest 2 exp, powinno byc chyba odwrotnie

 9. Tak wpadłem na pewien pomysł co by można było dodać opcje rekrutacji, w której się wpisuje ilość jednostek.

 10. Myślę, że zabranianie czegoś ma krótkie nogi… lepiej tak zmienić ustawienia, żeby graczom opłacało się wykonywać pożądane działania…
  Czyli np. rozwinięcie propozycji, która była powyżej: zmiana sposobu naliczania expa. Dajmy na to:
  – wygrana walka daje exp = 2+(level przeciwnika – level „mój”). Można dorzucić parametr, żeby exp nie był ujemny 😀
  Automatycznie atakowanie kogoś słabszego niż 2 poziomy jest nieopłacalne…. no chyba że ma to być wyłącznie zwiększenie budżetu.
  W tym zakresie można jednak też zrobić furtkę i kasę zdobytą na atakach na słabszych graczach opodatkować na rzecz kurii 😀 – dajmy na to 25% * różnica leveli.
  R.

 11. A mnie wkurza, że jestem atakowana co chwilę przez pojedynczego gracza. Rozumiem, że fajnie jest nabijać sobie statsy ale dlaczego przez ataki raz po raz przez gościa z wyższym lvl? Ile razy można odbudowywać swoje wojsko parafialne po takiej serii prawie od zera?
  Nie można by postawić blokady czasowej dla atakującego po pierwszym ataku? Albo dopuszczać kilka ataków pod rząd ale algorytm zmodyfikować tak, by wykazywał coraz mniejszą wygraną? No chyba że chodzi o łamanie oporu przeciwnika. Ale po co? Przecież i tak nie da się go zabić. Mozna zmienić go tylko w rzeźną ofiarę. Baranka 😛 …

  1. Są blokady, limity ataku przez jednego gracza. Dodatkowo można też doprowadzić do sytuacji kiedy ma się < 10 zdrowia – wtedy nie można zaatakować gracza.

   1. Tak z ciekawości bo mnie zaatakował jeden 5 razy pod rząd za każdym razem zadając dotkliwe straty. Znaczy wyzerował mnie. To po ilu razach jest ta blokada?

 12. Proponował bym aby przy zakupie jednostek (Siły zbrojne) wyświetlała się aktualna wartość ataku i obrony czyli powiększona o wszelkie bonusy i relikwie (lub obie wartość podstawowa i powiększona) a nie jak to teraz jest tylko wartość podstawowa. W chwili obecnej kupując jednostki wyższe w hierarchii można sobie nieświadomie obniżyć atak lub obronę.

 13. A mnie zastanawia kilka algorytmów i z chęcią dowiedział bym się o nich czegoś więcej z czystej ciekawości.

  Algorytmy co mnie między innymi interesują :

  – walki
  – doboru przeciwnika
  – wszystkie związane z doświadczeniem

  Walki :
  – Zastanawia mnie to dlaczego nieraz jest tak że wygrałem pomimo iż miałem większe straty (tu dopuszczam taką możliwość że przeciwnik miał nieźle rozbudowaną stałą obronę np ogrodzenie czy dzwonnica)
  – Zakładając że atakuję 10 Organistami i 10 Gospodyniami Proboszcza na przeciwnika który posiada słabszą obronę i atak i wychodzę z tego cały ale pozostaje mi tylko np 6 Organistów i 4 Gospodynie proboszcza. Czy wyszedł bym lepiej gdybym zamiast tego zaatakował np 100 Lektorami i 100 Babciami Moherowymi? Albo np 1000 ministrantów i 1000 małych dewotek ?

  Dobór przeciwnika :
  – Dlaczego dobierać przeciwnika na podstawie doświadczenia ? Czy wpływa ono na siłę ataku i obrony ? jeżeli ktoś ma 20 poziom a inna osoba 10 poziom i takie same wszystkie inne rzeczy (armia, budowle, artefakty, zdrowie itp itd) – Czy osoba mająca 20 poziom jest 2 razy mocniejsza? Czy ten poziom podniesie siłę ataku i obrony? Bo jeżeli nie to czemu nie zrobić tak że można atakować tych którzy mają podobną siłą armię tyle że walka nie na wyniszczenie za jednym razem tylko po kilku starciach?

  Ogólnie bardzo mnie zastanawia sam sposób doboru algorytmów – patrząc na zdjęcie na tablicy nie można nic poważniejszego wyciągnąć po za tym że jednostki mogą się atakować nawzajem (co wiemy wszyscy) i jakieś nic nie znaczące cyferki. A może to dlatego bo sam inaczej algorytmy opisuję i wymyślam.

  Następne co mnie zastanawia to interfejs gry (tudzież gui/design/layout) przy zakupie jednostek. Jest straszny! Mam możliwość kupienia obecnie powiedzmy 257 jednostek z czego 10 musi być nie wykupiona… to daje mi 247 jednostek… Gdzie się podział przycisk „Kup wszystkie” lub chociaż pole edycyjne z możliwością wpisania np 183 jednostek. Po co mam klikać kilka do kilkunastu razy i tracić czas…

  Następne… (zaraz ktoś mi wykasuje konto za wytykanie)
  Relikwie które zakupimy… ja rozumiem że jeżeli było by tak że zakupiłem relikwię i pokaże mi się ona od razu na pierwszej stronie w relikwiach w parafii a nie na 5 to ktoś inny może nie zdążyć mi jej przejąć (ukraść/zabrać jak nazwiecie) kiedy zaatakuje. Ale do tego to że nie wiadomo na której stronie wyląduje bo lista jest segregowana według tego kiedy daną relikwię „utworzono” a nie według tego kiedy zakupiono to zasługuję na wychłostanie i spalenie na stosie. I nie programistów a samego pomysłodawcę (lub całą ekipę za to że nie wpadli na to jeszcze).

  Ogólnie gra mi się bardzo fajnie pomimo wielu niedociągnięć (może ktoś się odważy powiedzieć gdzie tu są dociągnięcia 🙂 ) i pomimo wielu jeszcze innych rzeczy których nie opisałem ale podstawy bym zmienił jak najszybciej.

  1. Rzeczowa krytyka nigdy nie jest podstawą do skasowania konta 🙂 Przedstawione zarzuty są naliście do poprawienia. I zostaną poprawione. Jak mantrę powtarzam: cierpliwości. Cały czas się rozwijamy i jak tylko programiści skończą aktualny projekt zabierają się pełną parą za grę. My też gramy i chcemy aby grało się wygodniej. Intuicyjniej – lepiej. A dzięki Wam mamy motywację.

 14. Algorytm jest nadal do d… skoro ja atakując przeciwnika i wygrywając z nim tracę: 1 lektora, 1 babcię moherową i 1 organistę, a mój przeciwnik traci… 1 lektora. I tak w większości przypadków. To kto tutaj do cholery jest w końcu górą? Nie kupię więcej ani jednego organisty, bo strata każdego jest dla mnie zbyt kosztowna. Wolę mieć zamiast niego 10 lektorów nawet kosztem tego, że mają oni u mnie łącznie mniejszą wartość w ataku niż 1 organista. Za to przynajmniej straty po wygranym ataku nie są tak dotkliwe.

 15. Roman a czy ty jesteś mądry czy jeszcze nie kumasz, że na razie nie opłaca się kupować niczego innego niż dewoty i ministry?
  Zauważyłeś żeby ktoś z lepszych miał chociaż jednego lektora?
  Bo ja nie…

 16. No i tu dochodzimy do incydentu z rana, o którym pisałem gdzie indziej… Walka wygąda tak:
  Agresor: 20Ministrantów 7000 Dewiantek

  Obońca: 20 Lektorów 3000Dwiantek

  Walkę wygrałeś

  Zabiłeś: Ministranci – 1, Małe Dewotki – 1
  Straciłeś: Ministranci – 1, Lektorzy – 2, Małe Dewotki – 282

  Kasa: +0C$

  System chyba zjadł 3 zera za stratami Dewiantek u atakującego… Dostaje 4 takie ataki i 1/2 obrony poszła się turlać, a agresor stracił 4 ministrów i 4 dewiantki… A ja 1128 Dewiantek… Jakby nie patrzeć, relikwie podobne, walka wygrana, a on nic nie stracił… Na chłopski rozum, podchodzi armia 2 razy większa, traci w walce 1 żołnierza, a obrońca 280 i stwierdza co? O nie, Heniek i Ziuta padli, więc wracamy… ??? Wg. mnie w tej walce, to albo ja powinienem przegrać starcie (bo z resztą czuję się przegranym), albo wynik powinien wyglądać tak:

  Walkę wygrałeś

  Zabiłeś: Ministranci – 10, Małe Dewotki – 564
  Straciłeś: Ministranci – 1, Lektorzy – 2, Małe Dewotki – 282

  Kasa: +0C$

 17. Mam dokładnie ten sam problem… Po co inwestować w relikwie wzmacniające mocniejsze jednostki, skoro padają jak muchy ??? Wygrałem kilka starć z rzędu i cała moja armia poszła się *&%#!

  Przeciwnik mimo sromotnej porażki na kasie stracił symboliczną liczbę jednostek.

  Pytam więc twórców: Jaki to ma sens ???

  Zyskałem kasę ale straty w jednostkach są niepowetowane… Może zróbcie chociaż jakieś przejrzyste dla graczy zasady walki. Bo jak na razie jest to jedna wielka kiszka i niewiadoma…

 18. Dziwny ten aktualny algorytm. Przypadek sprzed paru minut. Dwa ataki bezpośrenio jeden po drugim.

  1. atak
  brak moich strat
  straty atakowanego: Małe Dewotki: 1;Ministranci: 9;Lektorzy: 94;Babcie Moherowe: 92; Kasa: 26838 C$

  2. atak
  straty moje:
  Ministranci: 235;Małe Dewotki: 1014;Babcie Moherowe: 1
  straty atakowanego: Ministranci: 8;Lektorzy: 75;Babcie Moherowe: 74; Kasa: Kasa: 26838 C$

  O co tutaj chodzi? Jakie tu obowiązują reguły?

 19. Ten algorytm to jakiś idiotyzm !!! Zostawiłem na noc armie z parametrami po 45 tys obrony i ataku… Wchodzę rano a tu prawie do zera zczyszczone po 6 atakach a koleś stracił może ze 100 ministrantów ! Co to jest jakiś superman z 40 poziomu ? Jakim cudem tak mało stracił odpowie mi ktoś ???

 20. I ja się podpisuję pod powyższym. „algorytm przypomina ten z ogame.pl” – uduszę się ze śmiechu. Ten co to stwierdził to chyba o ogame nie ma zielonego pojęcia.
  Poniżej dowody na bezsensowność aktualnego algorytmu:

  Zostałeś zaatakowany przez *******
  Walkę wygrałeś

  Zabiłeś: Ministranci – 81
  Straciłeś: Małe Dewotki – 203, Ministranci – 114, Lektorzy – 1, Babcie Moherowe – 3

  Kasa: +0C$

  KPINA!!!!

  Zostałeś zaatakowany przez ********
  Walkę wygrałeś

  Zabiłeś: Ministranci – 1, Lektorzy – 2
  Straciłeś: Ministranci – 23, Małe Dewotki – 12, Lektorzy – 4, Babcie Moherowe – 1

  Kasa: +66C$

  Przecież to jest jakiś żart!!
  Zróbcie coś z tym szanowni (S)twórcy, bo naprawde odechciewa się grać!

 21. by zmniejszyc straty w jednostkach mam propozycje :

  1 stworzyc budynek o nazwie bunkier (albo piwniczka proboszcza ) w ktorej mogli by sie chowac i byc bezpieczne wszystkie jednostki – ilosc jednostek ktore mogly by sie chowac do bunkru (albo sumaryczna liczba ataku i obrony) zalezalaby od lvl bunkra

  2 oczywisci wiazalo by sie to z pewnymi stratami :

  a) jednostki w bunkrze byly by bezpieczne ale nie mogly by zadawac strat napastnikowi

  b) im wiecej % jednostek byloby w bunkrze tym wiecej % kasy tracilby przegrany obronca np

  jezeli 0% jednostek jest w bunkrze strata w przypadku przegranej = 10%

  50% jednostek strata 15%

  100% jednostek pod ochrona strata kasy 20%

 22. Pojebany ten algorytm.
  Jeden gracz może zmłócić drugiego z 5 razy pod rząd.
  Co z tego że po grubym nalocie masz protekcję papiestwa na 24h,jak po takim zmasowanym ataku tracimy jednostki do zera.
  Mogłoby chociaż być jeden atak na dobę,tudzież na 12h.
  W życiu człowiek nie kupi jednostek żeby się obronić.
  No chyba że się wykupi odpusty za realną kaskę,a na to widzę twórca gry widocznie liczy.
  Ogólnie jak się to nie zmieni,to pierdolę tą grę i usuwam konto.
  Rozumiem że raz na jakiś czas można kupić odpusty,ale dzięki temu komercyjni gracze mają większe możliwości pognębienia darmowych-a to już traci sens gry.
  Zróbcie oddzielne serwery dla darmowych i kasowych i będzie luz.

 23. Przypomnę, że jak była mocna ochrona to były kolejne lamenty, że nie ma kogo bić. Co by nie zrobić to zawsze płaczecie. Osobiście ochronę bym zwiększył ale nie za mocno. ew. lekko podnosił i patrzał co sie dzieje i gdzie granica.

 24. Nie znalazłem tematu dotyczącego zakładania klanów parafialnych 🙂
  Czy będzie taka możliwość czy na zawsze każdy będzie sam?

 25. Ochrona powinna być zdecydowanie lepsza… Jak to jest, że starsi gracze podbijają sobie statystyki na młodszych waląc ich do zera nawet, gdy nie mają z tego korzyści w postaci $ ? Przecież to chamstwo… Niech atakują równych sobie to przestaną podnosić lament o to, że nie ma kogo bić…

 26. **************88
  To jest bez sensu, że wyrywając ponoszę duże większy straty w wojsku niż pokonany. Szczególnie w sytuacji gdy jestem atakowany i wyrywam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *