Nowości część druga

Udało się nam wprowadzić ciekawą funkcjonalność do walki. Mianowicie: jeśli atakujesz i wygrałeś walkę to oprócz C$ pokonanego otrzymujesz dodatkowo 20% wartości jednostek, które wysłałeś na tamten świat.

Jeśli się bronisz i wygrałeś walkę – to również otrzymujesz 20% wartości jednostek przeciwnika, które wysłałeś na tamten świat.

Te 20% wypłacane jest z kasy Papiestwa. A procent może być w przyszłości zmieniony.

Zatem – do booooju!

14 komentarzy do “Nowości część druga”

 1. Miło :).

  Chociaż, ja osobiście wolałabym 20% pokonanego wojska, aniżeli 20% jego wartości. Zwłaszcza teraz, gdy nieoczekiwanie spadł przyrost wiernych.
  Cóż mi po dodatkowych C$, skoro nie mogę za to kupić jednostek bojowych, bo brakuje wiernych?

  C$ u mnie dostatek, bo ksiądz-samica, utrzymuje się z uczciwego handelku relikwiami, a nie z łupienia innych parafii.

  Jednak trzeba bronić swojego terenu i czasami pojechać w delegację na inne parafie, bo proboszczowie żyć nie dają…
  A że teraz, po zmianie funkcjonalności wikarych, społeczeństwo dość mocno się zlaicyzowało i do kościoła już tłumy nie walą, to rekompensata w wyszkolonych jednostkach bojowych, byłaby bardziej przydatna :).

  1. Jeżeli to byłoby 20% wojska to nie opędziłabyś się od ataków. Na kasie tak bardzo Wielebnym nie zależy skoro za Kokosy chcą dać 10 mln. A powiększająca się armia po zwycięskich atakach doprowadzi do powstania gigantycznych armii. Dla silnych to dobre a dla słabszych porażka.

 2. Czy to będzie jak proponowałem:
  (suma potrzeba do wytworzenia)
  Ministrant, dewotka 4C$
  Lektor, babcia 70C$
  lektor, gospodyni 900C$

  Czy

  (koszt pojedynczej przemiany)
  Ministrant, dewotka 4C$
  Lektor, babcia 30 C$
  lektor, gospodyni 200C$

 3. Jak to już ktoś napisał, wygrany powiększy swoją wielką armię, a przegrany cały czas będzie tracił. To normalne, ale pojawi się znowu przepaść w różnicy klas. Czy algorytm walk się również zmienił?

 4. to ja proponuję jeszcze żeby za jakąś dużą ilość odpustów móc zablokować sobie jakiegoś proboszcza (nie będzie można go atakować i nie będzie on mógł atakować nas) , żeby było sprawiedliwie powiedzmy że będzie to możliwe tylko gdy brak będzie naszego ataku na niego w ciągu ostatniego tygodnia/miesiąca.

 5. Gospodynie Proboszcza
  By kupić nowego potrzebujesz:
  • 1000 C$
  • Babcie Moherowe: 10

  20% z tego to
  200 C$ i 2×Babcie Moherowe 🙂

 6. @Igon — Z tego co piszesz, wynika że za Ministranta lub Małą Dewotkę dostaje się 4 C$, za Lektora lub Babcię Moherową 38 C$, a za Organistę lub Gospodynię Proboszcza 276 C$. I nijak ma się to do kasy jaką dostałem po wygranej walce. :>
  Nie pasują: 4/30/100 ani 4/38/276. Nie do końca rozumiem co znaczy „wysłałeś na tamten świat”, więc liczyłem raz jednostki utracone przez przeciwnika, a raz przeze mnie i przez przeciwnika. I w żadnym wypadku kasa mi się nie zgadza…

  @Parafianin — Nie moglibyście trochę jaśniej napisać jak ta kasa jest obliczana? Albo chociaż czy występuje jakiś czynnik losowy (np. dewotki zapomniały wziąć ze sobą na bitwę portmonetki, a ministranci wydali przed bitwą na wino, bo proboszcz zabronił tykać się mszalnego)?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *