Msza Majowa Zasłużonych

Msza Majowa ZasłużonychRelikwia – trofeum. Możliwa do zdobycia jedynie poprzez masę wyrzeczeń, sprytu, cierpliwości i innych przymiotów, na które może zdobyć się tylko prawdziwie wierzący ksiądz. Daje ona niesamowitą satysfakcję z własnych możliwości i triumfu ducha nad materią. Pokazuje, że ksiądz gotów jest na każde poświęcenie swych parafian. Dba o swoje dobro i dobro wiernych. Szczególnie tych, którzy polegli na Niespodziewanych Mszach Majowych. Ich dobrem gorliwy ksiądz zaopiekuje się najchętniej.

 

 

BONUSY:

 • miejsce na C$: +500000
 • ilość wiernych: +25
 • Organiści: +625 do ataku

INFORMACJE:

Quest czasowy Niespodziewane Msze Majowe jest, jak sama nazwa podpowiada, niespodziewany i wybitnie czasowy. Nie wiadomo kiedy się pojawi, ale pojawiać się do końca miesiąca będzie wielokrotnie. Póki co pewne są tylko dwie daty: 08.05.2013 w godzinach od 17.00 do 18.00, a także 31.05.2013 od godz. od 22.00 do 23.00.

O kolejnych terminach Niespodziewanych Mszy Majowych będzie można przeczytać w aktualizacjach tego wpisu. Terminy te podawane będą z różnym wyprzedzeniem, bo ksiądz musi być czujny jak pies podwójny. Oczywiście można podsyłać swoje propozycje dni i godzin, w których quest powinien się pojawiać. Co ważne, quest trwa zawsze godzinę i to nie podlega dyskusji.

Terminy Niespodziewanych Mszy Majowych:

 • 08.05.2013 17.00 – 18.00
 • 09.05.2013 8.00 – 9.00
 • 09.05.2013 22.00 – 23.00
 • 13.05.2013 13.00 – 14.00
 • 14.05.2013 19.00 – 20.00
 • 19.05.2013 07.00 – 08.00
 • 21.05.2013 11.00 – 12.00
 • 23.05.2013 18.00 – 19.00
 • 24.05.2013 11.00 – 12.00
 • 25.05.2013 19.00 – 20.00
 • 27.05.2013 08.00 – 09.00
 • 27.05.2013 16.00 – 17.00
 • 28.05.2013 10.00 – 11.00
 • 30.05.2013 07.00 – 08.00
 • 31.05.2013 22.00 – 23.00

Zdjęcia: Wikipedia 1 i 2

104 komentarze do “Msza Majowa Zasłużonych”

 1. Coś czuję, że jeśli wykonam chociaż jednego questa to i tak będzie sukces… Nie ma bata mieć parafię 24h pod kontrolą :/

 2. Czy napoczęty quest w jednym terminie będzie kontynuowany w innym? Czy musi być zrobiony w czasie tej godziny? Tzn. czy zrobione np. 40% pojawi się jako 40% czy od nowa za każdym razem?

  1. Nie, nie od nowa. W każdym z podanych terminów będzie można go kontynuować, postęp nie zniknie.

   1. Czyli jeżeli dobrze rozumiem, test jest jeden a będzie się pojawiał tylko w określonych terminach.

    1. Quest (bo chyba o niego, a nie o „test” chodziło) jest jeden, zgadza się. Szans na jego ukończenie będzie kilka – do 31 maja jest jeszcze trochę czasu.

 3. A czy kolejne terminy pojawienia się questu będą wypisywane np dwa dni przed albo z jakimś wyprzedzeniem czy po prostu „Za godznie pojawi się…”?

  1. „Ter­miny te poda­wane będą z róż­nym wyprze­dze­niem, bo ksiądz musi być czujny jak pies podwójny”

 4. czy jest szansa żeby się dowiedzieć ZANIM się odbędą te niespodziewane msze ile ich papiestwo planuje? (nie licząc oczywiście tych dwu już ujawnionych?)

 5. ALEŻ HARDCORE!

  koszt w quescie za 0,4% to::
  36 pkt zdrowia
  77 pkt energii
  25 000 C$

  na wykonanie questa, potrzeba:

  36 x 250 = 9 000 pkt zdrowia

  77 pkt energii x 250 = 19 250 pkt energii.

  25 000 x 250 = 6 250 000 C$

  Więc niby do ogarnięcia, ale… tyle należy zgromadzić w w ciagu 1 godziny.

  Nie jest łatwo, nie jest 🙂

 6. @Zumar
  A ponieważ quest trwa godzinę, czyli 12 „pięciominutówek”, wychodzi na to, że trzeba by mieć przyrost energii 1604 na 5 minut. Nawet jeśli ktoś będzie robić go w dwóch rzutach, to i tak potrzebuje około 802 przyrostu. Dobrze liczę? Ktoś ma jeszcze wątpliwości, że to zwykły chamski wysysacz odpustów?…

 7. Aha, niestety zaniedbywałem do tej pory i mam dopiero na 19lvl. Już nadrabiam zaległości. 🙂

  1. zakonne spa ma tylko 20 poziomów, wystaw relki z ujemnym przyrostem na WR, tylko tak, aby Ci nikt nie podkupił 🙂 i już zwiększysz przyrost, ja tak mam

   1. i tak będzie za mało.
    SPA na max to raptem +60 do obu cech
    Może jedynie ścisły TOP jest w stanie mieć taka regenerację by wystarczyła bez dopalania za odpusty.

 8. No bez jaj. Właśnie zrobił mi się poziom 20. +60 do zdrowia i energii, mam teraz w sumie ponad 100 do zdrowia i energii. To gdzie Rzym a gdzie Krym. Nie ma szans tego zrobić bez odpustów i taka była rola tego questa.

  1. A bo marudzicie bez sensu. Przecież nie wiecie ile razy quest zostanie włączony.
   A szefowi posłałam pozdrowienia. Na Kreml. 😉

 9. Ktoś tu jakieś cyrki robi.
  Jest 9 maja godzina 9:20.
  Quest ma trwać po godzinie i gdzie jest?
  Ktoś tu ma gdzieś graczy,.

  1. Kurde, tez tak przeczytałem że nie widziałem tej ósemki i szukałem bezskutecznie tego questu po 9-tej. Muszę się bardziej ogarnąć następnym razem

  2. Po prostu źle przeczytałem.
   Ktoś ma tu niezłe jazdy i jest niepoważny nie podając z wyprzedzeniem, kiedy będzie pojawiał się ten quest. Przecież nie wszyscy mają możliwość siedzenia 24 godziny na dobę przed komputerem i śledzenia tego, co dzieje się na parafii, nie wszyscy żyją wyłącznie w wirtualnym świecie.

   1. Te niezłe jazdy to ma zazwyczaj Parafianka ..Jej patronką jest św. Maria z Ihuany, no i Parafianka, jak sobie zajara, to jej głupoty do głowy przychodzą i przez to ta bogobojna i świętobliwa gra, całkiem niepoważna się robi …
    Też jestem oburzony !!! (Odurzony ?)
    .
    Ave Marycha !
    K

     1. Jeśli można coś doradzić : poleż sobie krzyżem św. Andrzeja …. to gwarantuje o wiele hmmmm….. głębsze doznania ( mistyczno-pokutno-religijne rzecz jasna)
      K

     2. Niestety Andrzej krzyża pożyczyć nie chce. Zachłanny dziad. 😉

 10. A jeszcze takie jedno pytanie tylko proszę konkretną odpowiedź. Czy quest będzie wypuszczany tylko raz dziennie czy więcej?

  1. To wie tylko parafialny papież. Przypuszczam jednak, że więcej niż raz dziennie jest możliwe.

 11. Już mam prawie 50% (nie ma to jak odpusty) ale nie za łatwe te zadanie… chyba że dla dobrze ustawionych proboszczy 😉

   1. Ty się Szanowna Wiedźmo nie wypowiadaj – czary stosujesz i inne takie nieuczciwe zagrywki magiczne, więc Twój wynik jest niemiarodajny.
    A za tych 80% to wylądujesz na stosie ….

    .
    Ave Proboszcz-Glan ! (żeby znowu nie było, że się wywyższam … 😉

    K

    1. Hahahahaha bardzo się ubawiłem 😛 a za tamto to sorry po prostu wkurzało mnie takie twoje gadanie bo chciałem coś załatwić a ty tak tylko o modlitwie… Przecież my księża musimy się wspierać 🙂

 12. Może by tak dziś Mszę Majową odprawić ? Proponuję od 16 do 17 😉 ponieważ później to młodzi księża impezują… w końcu sobota jest ;p

   1. o 23 to jeszcze żadnen ksiądz nie myśli o powrocie na parafię, trzeba się wyszaleć oraz odstresować przed ciężką niedzielą.

  1. Popieram księdza popieram. Tylko może papież podstęp przyszykował i wczoraj nie było mszy dziś jedna albo też w ogóle za to jutro jak w niedziele jest nakazane: 7-8, 9-10, 11-12, 15-16, 18-19. Też tak może być bo jest napisane: 3. PAMIĘTAJ, ABYŚ DZIEŃ ŚWIĘTY ŚWIĘCIŁ!

 13. Te godziny 13-ego są do d…. . Część w pracy (szkole), inni na popołudniową zmianę w drodze na 14-stą. A jeszcze inni śpią po ciężkim weekendzie…

 14. Czyli wszystko wskazuje na to że (niestety ale to jest przykra prawda) papiestwo chce doprowadzić abyśmy na ten quest kupowali odpusty skoro chcemy go zrobić. W weekend żadnego pojawienia się a w tygodniu jak ktoś pracuje/uczy się to nie ma szans zrobić bo takie godziny… NIESTETY!

  1. rany jeszcze 18 dni maja ludzie. Nie róbmy kupy, tylko questa. Ja nie zamierzam dać na to żadnego odpustu i po 3 seriach mam 50 % około

   1. Racja Ojczulku. Zamiast panikować zaproponujcie jakieś godziny. A wy tylko marudzicie i narzekacie i jęczycie i smęcicie itd itp…..

    1. No to zaproponowałem na niedziele ale widać nikt nie skorzystał więc proponuje znów: WTOREK 14.03.2013 16.00-17.00

     1. O szesnastej, to dopiero szesnastego. Jutro powinno być o 14 (ewentualnie wcale)
      A ten termin dzisiejszy, to mi z głowy podpatrzyli:)

 15. Dobrze że teraz godziny questów są podawane z wyprzedzeniem ( można zaplanować banie u papieża) i są różne także nikt już nie powinien marudzić. Myślę że dziś go skończe

 16. Godziny miały być podawane z wyprzedzeniem i co?
  Ktoś znowu ma gdzieś graczy.
  Administratorzy są niepoważni myśląc, że gracze będą siedzieli 24 godziny na dobę i co godzinę sprawdzali, czy jest quest.
  NIE KAŻDY MA NA TO CZAS!!!

  1. Nie pozostaje mi nic innego jak poradzić ponowne przeczytanie wpisu – tym razem powoli i ze zrozumieniem. Msze odbywają się w dokładnie takim trybie, jaki zapowiedziano. W razie gdyby jednak i ten komentarz nie był zrozumiały, oto odpowiedź na pytanie: I są.

   1. TO OKREŚLCIE WYRAŹNIE, Z JAKIM WYPRZEDZENIEM I KIEDY BĘDĄ PODAWANE TERMINY.
    NIE ODPISUJ MI JAK JAKIEMUŚ PRZYGŁUPOWI, I SAMA NAUCZ CZYTAĆ SIĘ ZE ZROZUMIENIEM, A DOPIERO UDZIELAJ ODPOWIEDZI I POUCZAJ INNYCH
    JAK ZAWSZE MACIE WYCZESANE NA TO, CO PISZA DO WAS ZWYKLI GRACZE.

    1. TY MOŻE MASZ CZAS SIEDZIEĆ 24 GODZINY NA DOBĘ I BYĆ JAK TEN PIES, O KTÓRYM NIBY ZABAWNIE BYŁO NAPISANE, ALE JA NIE MAM TAKICH MOŻLIWOŚCI.
     TAK JAK WIELU ZWYKŁYCH GRACZY MAM ŻYCIE REALNE I OBOWIĄZKI I NIE PRZESIADUJĘ CAŁYMI GODZINAMI W WIRTUALNYM ŚWIECIE INTERNETU, BY TYLKO CZEKAĆ, AŻ COŚ POJAWI SIĘ NA PARAFII.
     JEŻELI KTOŚ MA PROBLEM BY TO ZROZUMIEĆ, TO MI GO ŻAL.

     1. Weź się opanuj – to tylko zabawa. Ja uważam, że quest jest pomysłowy i naprawdę każdy ma szansę go zrobić bez odpustowania. Nikt nie każe Ci siedzieć 24/7, a terminy są podawane z przyzwoitym wyprzedzeniem.
      Masz po prostu ból zadniej części ciała i fochasz, bo nie możesz go zrobić. Cóż nie każdą relkę trzeba mieć 🙂
      Ave Kubarex, Ave Parafianka, Ave pomysłowe questy 😀

     2. I ciszej księże, to nie Jarmak Europa. To święte miejsce kontemplacji i czuwania oraz odprawiania mszy, zwłaszcza tych niespodziewanych 🙂

  2. W jednym się z Szanownym Xiędzem zgadzam : Administratorzy są niepoważni !
   (I chwała Najwyższemu, bo inaczej by chyba gra nie powstała 😛 )

   Ave Śmiertelna Powaga !
   K

 17. Gra od zawsze była z jednej strony dla tych, którzy mają czas, z drugiej dla tych którzy mają zbędną kasę. Tak było zanim ja zacząłem grać i zanim zaczął grać Wladyslaw_Kubasiak. Do dzisiaj nie mam wielu cennych relek na które kiedyś nie było mnie stać.
  Kto chciałby grać w grę, w której każdemu by się należało wszystko po równo?

 18. Nie, no jaki szanujący się proboszcz zrywa się z gosposi, znaczy się z łóżka o takiej godzinie? I to jeszcze w niedzielę. Normalnie nie ma dla naszego papieża już żadnej świętości…

  1. Hmmmm ….. no właśnie – historycznie rzecz ujmując : tak to właśnie wyglądało ….
   Z upływem lat księża tracili zapał w wierze, zdolność do wyrzeczeń i poświęceń . Jeszcze rok-dwa temu, nocne rzuty relek ( np o 3:00 czy 4:00 rano ) wzbudzały radość i owacje księży, szczęśliwych, że zarwaną nocką przysłużą się Panu. Dziś propozycja porannej pokuty w niedzielę o 7:00 wzbudza jęk rozpaczy . dlatego zapytam :
   CZYŻBY KOŚCIÓŁ UPADAŁ ?!

   Posyp, Niewierny Tomaszu, głowę popiołem i wstań o poranku, by ucieszyć Pana – a powiadam Ci, nadużywanie Gosposi odpuszczonym Ci będzie ….

   Ave ja !
   K

   1. drogi kolego po fachu, zapodaj mi ta mirrę, którą palisz, bo widzę że rozjaśnia Twój umysł na wielbienie Pana.

    1. To nie kwestia mirry, a wyśmienitej jakościowo bibułki, w której ją skręcam .Pochodzi ona z takiego zestawu testów … (na okładce był napis :”Stary i Nowy Test…” – reszta nieczytelna). …. Bibułka ta ma specyficzne i wielce pobożne właściwości 😀
     Ave marycha !
     K

   2. Drogi Kubarexie, mój bracie w wierze. Zaprawdę powiadam Ci, iż relikwia moja już dawno w sejfie spoczywa. „Jęk rozpaczy” jak to byłeś łaskaw nazwać był jedynie przejawem troski o starszych, niezbyt już sprawnych proboszczów (wszak wiadomo iż rankiem erekcja bywa najsilniejsza) albowiem w pismach stoi „idźcie i rozmnażajcie się”. A komu, jak nie naszym potomkom mamy pozostawić te wszystkie skarby, znaczy się troski, które tak pieczołowicie gromadzimy w sejfach? Czyż mamy pozwolić, aby przepadły? Niechaj następne pokolenia chwaląc Pana pomnażają otrzymane talenty… Ave pracowici księża.

    1. Twa opowieść o porannych erekcjach może natchnąć Parafiankę do czynów lubieżnych, a Panu Naszemu Niemiłych …
     Parafianka, jak powszechnie wiadomo, niezwykłą Laską Pańską jest, znaczy się Łaską Pańską, jest otoczona i Święta to niewiasta i Zacna przy tym też niejako . I nie godzi się wodzić jej na pokuszenie i zabawiać do czegoś złego …. czy jakoś tak …
     Ave Poranne Erekcje !
     K

 19. Niektórzy to mają dopiero 1/3 lub mniej. To co tu mówić o poświęceniach jak na nic się zdadzą zdaje się.

 20. Ja mam taką prośbę do papieża ponieważ pozostało już niewiele dni PROSZĘ w imieniu własnym i innych aby MSZA zostawała wypuszczana do 31 maja codziennie. Proszę o namyślenie się w tej kwestii i poproszenie o rady swoich doradców DROGI NAJUKOCHAŃSZY I NAJWIELEBNIEJSZY NASZ PAPIEŻU 😛

   1. Chodzi mi o to żeby każdy ksiądz miał możliwość wejścia w tych godzinach na swoją parafię i ukończyć MSZĘ

 21. i co kiedy było zapowiadane to majowe niespodziewanie?
  po 9 nie było słowa o tym a tu wchodzę przed 12 i co od 11do 12 jest?
  i gdzie tu czas na przygotowanie się?

 22. i co kiedy było zapo­wia­dane to majowe nie­spo­dzie­wa­nie?
  po 9 nie było słowa o tym a tu wcho­dzę przed 12 i co od 11do 12 jest?
  i gdzie tu czas na przy­go­to­wa­nie się?
  ( w poprzednim poście nie dodałem „i” )

  1. Zapowiedzi miały być z różnym wyprzedzeniem. Kolejny ksiądz, który zamiast czytać ze zrozumieniem, z gosposią szalał 😛

 23. Potrzeba jeszcze kilka rund żeby spokojnie zdążyć. Już jest ponad połowa, ale do końca trochę brakuje. 😉

 24. Wreszcie ktoś oprzytomniał nieco i pozwolił łaskawie aby dziś (i mam nadzieję że codziennie od dziś) był quest dostępny 2x (albo więcej) dziennie, bo ślimacze tempo w jakim się je wykonuje i brak pewności czy da się to zrobić BEZ używania co najmniej 20 odpustów chyba nie tylko mnie zaczęło powoli irytować. Ale tymczasem finisz, ostatnich kilka prostych i – jeśli będzie tak jak dziś – może znowu nabierze sensu robienia tego questu na przedstawionych odgórnie warunkach wrócić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *