Mapa Świętego Cesarstwa Rzymskiego

Ta mapa to twoja inspiracja. Dzięki niej masz cel w życiu. Już wiesz, że trzeba stworzyć a w zasadzie odtworzyć Święte Cesarstwo. Oczywiście pod światłym przywództwem papieża. Ponad 70 lat temu Niemcy napadły na zaprzyjaźnioną Polskę a teraz jest pora na rewanż. Czas napaść na Niemcy i wcielić ich ziemie do Świętego Cesarstwa. A ty co z tego będziesz miał? Jak na razie motywację do walki twoich oddziałów, lokatę kapitału (bo mapa stara i cenna) oraz wcielenie do parafii lokalnej organizacji Młodzieży Wszechparafialnej a w przyszłości papież na pewno powierzy Ci funkcję Wielkiego Kanclerza Świętego Cesarstwa.

BONUSY:

 • poziom energii: +35
 • miejsce na C$ +100000
 • ilość wiernych +109
 • Ministranci: +2 do ataku
 • Lektorzy: +20 do ataku
 • Organiści: +250 do ataku
 • Małe Dewotki: +1 do obrony
 • Babcie Moherowe: +10 do obrony
 • Gospodynie Proboszcza: +150 do obrony

INFORMACJE:

Relikwia Mapa Świętego Cesarstwa Rzymskiego dostępna w dniu 1 września. Pojawi się w 3 rzutach.

 • pierwszy po godzinie 6
 • drugi po godzinie 15
 • trzeci po godzinie 21

Relikwia Mapa Świętego Cesarstwa Rzymskiego została przygotowana przez Marcina, który stworzył także grę planszową pt: Historia Polski.

 

zdjęcie: wikipedia

32 komentarze do “Mapa Świętego Cesarstwa Rzymskiego”

 1. Skoro sa 3 rzuty to cena za kazdym razem moze byc inna tak zeby kazdy mial szanse zakupu.
  Przykladowo:
  pierwszy rzut po godzinie 6 : 500000$
  drugi po godzinie 15 : 1000000$
  trzeci po godzinie 21 : 1500000$

  Czym pozniejszy termin zakupu tym wyzsza cena, mysle ze to uczciwy uklad:)

 2. no chyba nie do konca taki uczciwy skoro wyklucza z mozliwosci zakupienia taniej grupe osob, ktora pracuje na rano ;] no chyba, ze sa tacy ktorzy wstaja godzine wczesniej zeby jeszcze zdazyc na parafie…

 3. 750 relikwii to chyba trochę za duzo… Nie bedzie zabawy na WR 🙂 a rożne ceny w rożnych porach to fajny pomysł. W końcu kto rano wstaje, temu… Zawsze wesoło 🙂

 4. @filiusz

  Ty masz jakieś zachwiane poczucie uczciwości. Znaczy sie że co – każdy kolejny rzut będzie napędzał cenę na rynku wtórnym? To nazywasz uczciowością tak? Bo dla mnie to ma trochę inną nazwę … 😉

 5. Apeluję o mniejsze rzuty, niech te relikwie będą choć trochę elitarne, a nie to co się działo np. z szyną – po 2 dniach jeszcze 30szt do kupienia z pierwszej reki i ponad 50szt na wolnym rynku…

  Zwłaszcza, że są aż 3 rzuty 😉 Proponuję po 100 szt.

 6. filiusz

  No trochę przesadziłeś z tą ceną no ale jestem też za tym aby cena była wyższa. Może różnica między pierwszym i drugim rzutem oraz drugim i trzecim mogłaby być w okolicy 250k wyższa.

 7. Bartusia

  A czemu 750 sztuk to za dużo? Pamiętam jak kiedyś parafia świętowała 6666 graczy, a teraz może jest ich więcej. To jakby było z 7k graczy to gdzieś 1 osoba na 9 będzie miała tą relikwie, a wg mnie to nie jest aż tak dużo :p Chyba, że coś przeoczyłem..

 8. @Benio

  7k graczy i 6,9k farm 🙂 Tak to się pewnie kształtuje…
  Popatrz na konkursy. Nawet te mało wymagające… 100 max 130 graczy… przy czym ludzi za tym pewnie 80 🙂

  Taka prawda… Dlatego uważam, że 500 to max… a i to dużo 🙂

 9. @Filiusz

  A gdzie ja powiedziałme że nie powinny być na wysokim poziomie? Jedyne o czym wspomniałem to to iż zaproponowane przez ciebie znaczące podnoszenie ceny w kolejnych rzutach nakreci tylko rynek wtórny co nie jest oczekiwanym zjawiskiem. Jeśli nie rozumiesz tego mechnizmu z logicznego punktu widzenia – polecam lekturę podstawowych pojęć ekonomicznych – przecież ta gra powinna nie tylko bawić ale i uczyć, wszak wiekszość ksieży jakich sie tu spotyka ciągle nie zakończoło swojej edukacji nie tylko duchowej 😉

 10. A ile osób sprzedało swe konta na allegro, ile jest multikont – wg mnie w ta gre gra max 80 osób, reszta to multikonta i farmy. No ale to nie nasza wina, sami tworcy sobie tak zrobili, że ludzie to olewają i pozbywaja się kont. Nuda, durne konkursy itp.

 11. Alojzy – ekonamista sie znalazl 🙂 Ciekawe czy prywatnie tez taki fachowiec jestes? Gra jest zabawa i tak do tego podchodze. Zamiast pieprzyc glupoty trzeba bylo samemu cos zaproponowac.

 12. Również do myślenia daje to że większość nowych relikwii nie ukrywajmy nie jest dla początkujących graczy.Administracja raczej gra pod tych starszych niecierpliwych którzy kupują wikarych powiększają sejf i przyspieszają budowe a odpusty.Chyba słabo jest z przypływem nowych proboszczy…:(

 13. Wyszukiwarka fajna, tylko lepiej aby była dynamiczna, gdyż cieżko czasem spamiętać całą nazwę.
  Coś ala Ctrl+F w Firefoxie.
  😉

 14. Może gdyby grę bardziej rozreklamować w jakimś serwisie i dać jakiś bonus powitalny dla nowych kont to by było więcej chętnych żeby zacząć, a więcej graczy to i ciekawsza gra.

 15. A ja zauważyłem, że wyszukiwarka nie lubi polskich znaków. Pełno jest relikwii zaczynających się na „Święty” etc, a wpisanie tego słowa nic nie daje. 😛

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *