Kosmiczny Jurek

Nieziemska relikwia. Kosmiczny Jurek to pierwszy z naszych agentów, który dostarczył wiadomości naszemu bezpośredniemu szefowi.  Oficjalnie ogłoszono, że 12 kwietnia 1961 odbył w statku kosmicznym Wostok lot po orbicie satelitarnej Ziemi, dokonując jednokrotnego jej okrążenia w ciągu 1 godziny 48 minut. A tak naprawdę poleciał w kosmos aby zawieść informacje Szefowi Wszystkich Szefów.  No i  zawieźć pierwszą komórkę do kontaktu z nim. Nie było wtedy komórek? Jasne, myśl tak dalej.  Żyj w błogiej nieświadomości. Wszystko to zrobiliśmy pod przykrywką ZSRR tak aby ci wredni imperialiści się nie dowiedzieli o tym i nie chcieli załatwić przy okazji swoich spraw. Relikwia wyjątkowa. Rocznicowa.

• miejsce na C$ +8000
  • ilość wiernych +10
  • przyrost energii: +1
  • przyrost wiernych: +1
  • Lektorzy: atak +30
  • Babcie Moherowe: obrona +30
  • Organiści: atak +300
  • Gospodynie Proboszcza: obrona +300

Relikwia dostępna tylko 12 kwietnia w rocznicę pierwszego (udanego) załogowego lotu w kosmos. Znaczy do szefa. Znaczy udokumentowanej podróży do niego. No i w drugą stronę też. Tak… w drugą też.

6 komentarzy do “Kosmiczny Jurek”

1. No niezła…niezła…a później będzie dostępna w sklepiku z relikwiami czy też naprawdę będzie gwarantowaną relikwią jednorazową?

1. Jest dostępna tylko dzisiaj. I będzie dostępna jedynie na wolnym rynku – lub w przypadku kiedy ktoś ją odsprzeda papiestwu. Tak jak w przypadku innych relikwii z np. jednodniowych questów itd – nie pojawi się już na rynku w wyniku dodania przez nas. unikalna to unikalna.

2. Pierwszy to był pies Łajka – może tak jemu poświęćmy jakiś artefakt np. kupa w nieważkości?

Pies był krótko wiec seria limitowana 10 sztuk przez 5 min.

Broń miotająco-obronna z wysokości:

organiści i gospodynie: 500 do ataku i obrony
    przyrost wiernych +2
    przyrost energii +2 (bo to siła grawitacji)

3. To nic że wystrzelono ją 3 listopada 1957.

Jak mamy dziś akcent kosmiczny to można by wprowadzić małą niespodziankę w postaci tego artefaktu 🙂