Konkurs lingwistyczny II

Konkursowy tekst nr 2W związku z awarią prądu na dworu Centralnym w Warszawie i egipskimi ciemnościami, które go spowiły my postanowiliśmy świecić przykładem i dać kolejne zadanie.

Jako, że znów nie starczyło nam czasu na przygotowanie materiałów szkoleniowych to musicie sami sobie przetłumaczyć to słowo ale za to dwie pierwsze osoby, które to zrobią prawidłowo dostaną ode mnie po 1 Cudownej Zamianie. Słowo to ma 4 znaczenia w języku polskim. Ja zaliczam to najbardziej związane z grą. A dlaczego tylko dwie nagrody? Bo zadanie jest łatwiejsze.

Zadanie jest ważne do czasu opublikowania następnego zadania lub do zamieszczenia na blogu 2 komentarzy z prawidłową odpowiedzią – w zależności, które z tych wydarzeń nastąpi wcześniej. Nick pod którym gracz publikuje swoją odpowiedź traktowany jest jako adres do wysłania nagrody w grze. Wygrywający ponosi jedynie koszty wysyłki (10C$) a nagroda będzie do odebrania na wolnym rynku po zakończeniu tej części konkursu.

Kolejne konkursy będą pojawiać się do momentu wykorzystania 10% sumy przyznanego dofinansowania, bo resztę stanowią moje i wikariusza koszty administaracyjno-reprezentacyjne.

 

Autor

Marcin

Jak nie siedzę na parafii to tworzę gry planszowe dla dzieciaków. Teraz są dostępne na www.debinski.edu.pl

34 komentarze do “Konkurs lingwistyczny II”

 1. Tłumaczenie dosłowne to AKOLITA – czyli będzie to po naszemu proboszcz, ksiądz, wikary bądź inny dusigrosz… :]

 2. Przy okazji, kiedy będą lepsze nagrody na wyższy lvl? Bo ja właściwie nie dla nagród, bo na moim lvl te 10k to jest tyle co nic 🙂

 3. Lepsze nagrody będą jak Unia da większe dofinansowanie. A dodatkowej wskazówki należy szukać na Facebooku, bo jak przypominam są 4 polskie odpowiedniki tego słowa.

 4. Jakby nie patrzeć Akolita może oznaczać ze starych tradycji również
  czarodzieja używającego złej magii bądź poprostu duchownego, kapłana, także wiele określeń pasuje do parafii 😉

 5. no właśnie słowo akolita nie występuje w grze, w sumie hgw co to bo to pośrednie pomiędzy ministrantem w końcu a lektorem

 6. Wskazówka 2:
  Proszę pisać konkretne słowa, bo trudno mi oceniać wypowiedzi typu:

  „pośrednie pomiędzy ministrantem w końcu a lektorem”

 7. hmmm nawet jak dalej poszukałem to jest wyżej niż lektor, a niżej niż diakon…… tu chyba potrzebna interpretacja włąsna zamawiającego kogo miał na myśli

 8. Dobra, dobra… Jakiś cache tu chyba macie, bo np. na głównej jest napisane, że w danym wpisie jest 18 komentarzy, a jak wejdzie się na stronę wpisu to jest 15. W RSS też komentarzy nie ma. Już zaakceptowane, a na stronie wpisu jeszcze ich nie ma…

 9. W chwili gdy piszę ten komentarz najnowszym komentarzem w RSS komentarzy jest mój pierwszy komentarz, czyli 3 ostatnich nie ma (zaczynając od Twojej odpowiedzi). Akurat teraz to co na głównej zgadza się z tym co na stronie wpisu, ale z tego co pamiętam nie zawsze tak jest.

 10. marcin czy ty masz jakis problem z krytyka? przerosniete ego, zbyt wysokie mniemanie o obie czy cos?
  parafianin przynajmniej nie cenzurowal wpisow w ktorych ktos sie niepochlebnie wyrazal o jego pomyslach.
  zenua do kwadratu

  1. Wydaje mi się, że nie mam ale nigdy nic nie wiadomo. Być może właśnie mnie Pan zdiagnozował.
   A wracając do usuniętego postu to nie dość, że nie pasował do kategorii (powinien być w „pogaduchy” to jeszcze ani merytorycznie ani rozrywkowo nie wnosił nic do gry ani do bloga.

 11. post negatywnie ocenial dziecinna zabawe w zgadywanke, ktora nijak sie ma do gry parafia. byl wiec raczej na wlasciwym miejscu. miales wasc kilka mniej lub bardziej udanych pomyslow (wymysliles kilka fajnych questow i relikwii) ale to raczej nie jest jeden z nich. ta forma zabawy dla uczniow podstawowek, ktorym rozpoczely sie wakacje pasuje bardziej do wasci gier planszowych dla dzieci
  pozdrawiam i zycze wiecej dystansu do siebie 😀

 12. i skoncz z tym sztucznym panowaniem. panowie wygineli po wojnie. co najwyzej mozesz sie zwracac per ksieze proboszczu 😀

 13. Zonk nikt cie nie zmusza do brania udzialu w konkursach wiec sie od nich odp…… , gdybyś ****** nie zauważył to 80% questow i relikwi autorstwa Marcina trafia na parafie i to pewnie tylko dlatego tyle ,ze reszta czeka w kolejce . A teraz byc tak odwazny i napisz chociaz jednego posta pod prawdziwym nickiem , wiekszosc graczy tak robi ale niestety tchorze zawsze sie znajda….

  Od redakcji:
  Wykropkowano inwektywy

 14. larry lamie. jesli ci sie wydaje ze internet zapewnia anonimowosc w obrazaniu innych to zebys sie nie zdziwil.
  a z lamem ktory gra za odpusty (to ty chwaliles sie godzine po rozpoczeciu 1000godzin ze wyklikales go za 41 odpustow) nie ma sensu dyskutowac. no ale tacy jak ty tez sa potrzebni, zeby tacy jak ja mieli darmowa rozrywke.
  ************************************************************
  Od redakcji:
  wykropkowano infantylizmy

 15. Nie napisalem ze wykonalem ten quest tylko ze tyle kosztuje ,a wiec odstosunkuj sie ode mnie .Co do anonimowosci to jak widzisz nie chowam glowy w piasek jak ty , tutaj pisze pod prawdziwym nickiem jak i na fejsie , a takich lowskilli jak ty to zjadam na sniadanie a teraz cos extra (sam wykropkuje) ******** ********** ********************* ************** ******************** **************** ******************************* ***** **** ********** ************ *************** ******* **** *********** ********** ****** * ********* ******* ****************** ***************** ****************** ****************** **************** ********** ************ ************* ************* *************** *************** ***************** ******************* ****** ***** *** ***

  1. hehe odkad zaczalem grac w parafie 3 osoby przebily sie przez moja obrone i to w pierwszych 2 tygodniach gry , 🙂 . A jesli chodzi o tego lowskilla IIIIIII to prosilem go zeby mnie zaatakowal bo tylko duzo pier**** , niestety bez skutku .To teraz zonk bierdz d***e w kroki i pokaz co tam masz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *