Cudowna Zamiana z Czipem

To ulepszona wersja Cudownej Zamiany. Wbudowany w nią czip nie może być tak łatwo podrobiony jak pasek magnetyczny w zwykłej Cudownej Zamianie. Dzięki temu banki Rzymu pozwalają na większy limit na tych kartach. Jest to typowa karta PrePaid. Nie wymaga konta w banku ale przy jej założeniu trzeba wpłacić 49 odpustów. W zamian dostajemy 500.000 C$ na wydatki.

BONUSY:

 • miejsce na C$ +1

INFORMACJE:

Relikwię można kupić tylko za odpusty. Można ją sprzedać Papiestwu za 500.000 C$.

W przygotowaniu relikwii Cudowna Zamiana z Czipem pomógł nam Marcin, który stworzył też grę planszową Historia Polski

zdjęcie: wikipedia

42 komentarze do “Cudowna Zamiana z Czipem”

 1. To jest to o czym pisałem w Propozycjach i sugestiach właśnie dzisiaj. Nie trzeba 50 razy kupować Cudownej Zamiany.

 2. Fajna sprawa ta relikwia 🙂
  Gdyby ktoś chciał to ja za kod na 30 odpustów daje 1,5 miliona 😉
  Pozdrawiam.

 3. Drogi Parafianinie jak juz pisales mial byc wybor ktore budunki chcemy to budujemy wiec dlaczego jak chce miec kosciol na 26lv to wymuszasz budowe cmentarza na 22???

 4. i jeszcze jedno skoro juz jestes tak laskawy i dales tak ogromne mozliwosci rozbudowy parafii to dodaj jeszcze te relikwie bo bardzo krucho z kasa….

 5. woow ale cena to powala…
  63,-pln
  chyba chętnie bym cię zatrudnił skoro tylko tyle sobie liczysz za tyle czasu ile potrzebowałeś na rozwój postaci/parafii do tego poziomu…
  😉

 6. Pytanie tylko czy odprowadziłeś podatki od czasu przeznaczonego na pracę zarobkową 😉
  jak ci ZUS i resztę przyjdzie zapłacić to nawet relikwie nie starczą 😉

 7. Parafianin

  Bez sensu – chce wybudowac poziom 29 dzwonnicy i ogrodzenia, ale nie moge bo potrzeba na to 586 energii, a poziom max wynosi 546 ??? Wiec o co chodzi ? To jakieś przeoczenie ?

  1. Nie. Algorytm nie był ustawiony pod bieżące wartości tylko przyszłościowo. Musisz poczekać na odpowiednie relikwie, które pojawią się z czasem. Rozpisane są poziomy budynków wymagające ponad 1000 energii do budowy.

 8. A ja korzystając z okazji chciałbym podziękować za usprawnienie wersji mobilnej gry, jest bardziej przejrzysta, łatwiej dostać się do najważniejszych sekcji, szybko! się ładuje i nie trzeba zoomować lewo/prawo bo wszystko jest w jednym rządku góra/dół

  wielki plus za tę zmianę

 9. @Parafianin:

  czy zamierzacie ułatwić życie także tym graczom których nie stać by na grę wydawać 50 zł/mc ? Bardzo brakuje pieniędzy w grze a odpusty to nie jest rozwiązanie.. Za odpusty kasa, za odpusty szybkie budowanie, za odpusty relikwie – ok,ok, wiem że nie ma obowiązku kupowania odpustów, ale powoli bez nich nie da się normalnie grać 🙁 Kupiłem niedawno giga paczkę i już prawie nic z niej nie zostało..

  Proszę o pieniężny quest, ale nie jakiś smieszny jak „malwersacja” który dawał 300 k C$ w trzy kliknięcia..Coś naprawdę konkretnego co by podreperowało na jakiś czas portfele graczy.. żeby chociaż cmentarz móc wznieść i kościół co by trochę więcej zarabiać..

  Może też więcej relikwii dających przyrost kasy..

  Pozdrawiam.

  1. Malwersacja dawała 50 kliknięć x 30k C$. A najlepszym sposobem zdobywania kasy jest łupienie innych. I zamiast budować wciąż nowe dewotki i ganiać nimi po kilku nieaktywnych graczach trzeba złoić kogoś, kto ma kasę lub relikwie. Bo przecież nasi handlarze wykupujący w 5 min rzut 300 relikwii nie schowają wszystkiego do sejfu.

 10. Akurat kogoś wena naszła gdy mi linię zerwało… Prosiłbym o napady weny w większych odstępach czasu, jeśli można…

 11. Bez przesady, że brakuje kasy w grze, trzeba było na niskich levelach inwestować i zachować coś na późniejsze levele. Poniżej 30 poziomu można spokojnie mieć przychód milion dziennie z ataków, co pozwala spokojnie na rozwój, kupowanie relikwi i zachowanie troche grosza na emeryturę która następuje powyżej 35 levelu 😀

 12. @Marcin: daj mi listę tych gagatków co to kasę mają pełną i kupę relikwii przed zapełnionym sejfem ;] A teraz poważnie: masz trochę racji z tym atakowaniem ale nie bierzesz chyba pod uwagę jak dużą przewagę ma obrona nad atakiem.. oczywiście, że i na to jest sposób.. ale wiesz jak to się kończy ? przeciwnik usuwa konto.. było już tak kilka razy że ludzie nie wytrzymywali grupowych ataków.. A ci handlarze.. Ci handlarze to mają w banku gro kasy.. wypłacają z niego na bieżąco a relikwie szybko sprzedają.. Ja się nie chcę żalić jak to mi źle, ja tylko proszę o odpuszczenie strategi aż tak mocno ukierunkowującej graczy na odpusty.. Już ktoś kiedyś pisał na blogu że owszem, w każdej grze są bonusy za real kasę ale w żadnej aż takie i że są dodatkiem a nie głównym daniem.. W gruncie rzeczy prawdziwa kasa powinna wpływać na komfort gry i lekkie bonusy a nie być niezbędna. I jeszcze małe wyliczenie:

  500 odpustów = 50 zł = 10 cudowna zamiana z chipem = 10x500k C$ = 5 mln C$.

  imho niezbyt korzystny przelicznik ( : (

  No nic, mam nadzieję że coś zrobicie z ilością C$ w grze bo po prostu jest bardzo ciężko. Questy i relikwie pieniężne by się przydały.

  Pozdrawiam.

  1. Kiedyś nie było Cudownej Zamiany (z czipem i czy bez). To gracze prosili o taka możliwość. A co do uciekania przez graczy po nagminnych atakach. Reset też jest sposobem na granie. Po przeniesieniu wszystkich relikwii do nowego konta można nieźle poszaleć. I uniknąć błędów, które popełniało się wcześniej. Jedyne czego nie będzie można osiągnąć to pozycji w rankingu. Tu czas niestety robi swoje. A wracając do zmian. Od czasu kiedy tu jestem pojemność kościoła wyrażana ilością wiernych zwiększyła się o około 1200 a to do 1200 C$ więcej co 5 min. Przyrost C$ też urósł. Ale równowaga też musi być. A pieniędzy nie starczy na wszystko. Wszyscy mam ich ograniczoną ilość. Albo armia albo budynki albo relikwie. Każdy musi się decydować co woli, bo na wszystko nie starczy.

 13. @wersja mobilna – chodziło mi o tę na komórkę 😛 ja mam nokię xpress bez sieciowych wodotrysków i do wczoraj ładował mi się normalna wersja stronki (jak na pc)
  od wczoraj jest zupełnie inny wygląd strony, zoptymalizowany do pracy na jednym długim i wąskim wyświetlaczu, dlatego pochwaliłem za dobrą zmianę, bo teraz i można kupić na wolny rynku i szybko kupić w rzucie relikwii i normalnie (w końcu!) klikać questy korzystając z komórki

  @blablabla – może źle zaplanowałeś rozwój postaci ? zobacz na lvle 30 – żyją jak pączki w maśle, zganiają farmy z wyższych i niższych poziomów, gdy gracze tacy jak ja (37lvl) mogą atakować za drobne farmy do 30poziomu, albo z wielkimi stratami ryzykować ataki po sobie – stąd nie mamy kasy

  propozycja – to może ogólny reset poziomów tak żeby każdy miał znowu 1szy poziom ? ci z topu i tak wypłyną przed szereg bo mają wojsko a reszta będzie się tłuc między sobą i będzie to ciekawsze niż walki teraz

  1. Wersja mobilna „działa” już od dawna(przynajmniej od 2 miesięcy – o ile mnie pamięć nie myli),
   jeśli otwiera się wersja „normalna” – trzeba w opcjach/ustawieniach przeglądarki wybrać „widok mobilny” – ja mam tak w LG,

  2. Farmy – z tego co piszesz wynika, że ostatnie farmy są na 29lvl-u.
   a później to co? znikają ?
   rozumiem, więc że od 30lvl-u są już tylko super gracze którzy mają po 1mld ataku i tyleż samo obrony, więc nie opłaca się ich atakować…

  3. Po co resetować poziomy – chcesz to zakładasz „nowe” konto i robisz jak to powyżej opisano…przerzucasz relikwie, i nikt ci z nie podskoczy, więc grozi ci tylko szybki rozwój…

 14. Niektórym po prostu nie dogodzisz. Zawsze znajdzie się taki co będzie na wszystko narzekać zamiast wziąść się do roboty.

 15. Jak najbardziej ataki – ale jaki jest sens atakować i tracić 1milion $ w wojsku dla zdobycia 1/3 tego?
  Przeciez kasa jest potrzebna zeby budowac wojsko a nie żeby tracić je zyskując 1/3.
  Toż Marcinie realia gry są, nie wiem na jakiej podstawie piszesz swoje spostrzeżenia ale chyba nie z doświadczenia.

  @Neider – pożyjemy – zobaczymy.
  Na top lvl na przyzecie dzienne potrzeba prawie miliona, uwazasz, ze tyle uskrobiesz z niskich lvl aby cały czas tak było do konca?
  Ja swego czasu miałem odłożone 25mln czarnych… I wiesz w ile poszły? W 2 tygodniu.
  Muszę zaznaczyć, że nie szalałem w tym momencie.

  PS. Admini.
  Skoro już nie da się praktycznie grać bez kupowania odpustów to może ukłon w stronę graczy i możliwość zamiany czarnych na odpusty?
  Oczywiście przelicznik wyższy niż przy cudownej zamianie.
  np. 50k/ odpust,
  To pozwoli w miare normalnie grać przy narzuconych przez was zasadach.

  Pozdro.

 16. Mi jakoś starcza na wszystko, nie mam z tym problemów, a jestem na 34 poziomie. Dla mnie nie jest problemem zdobycie potrzebnej kasy, a jedynie pojemność konta, przez co nie mogę sobie pozwolić na najdroższe, a w zakupy „na raty” bawił się nie będę. Chyba że zostanie to jakoś sformalizowane.

  1. NAJDROŻSZE – tzn
   „Najtańsza oferta za: 999,999,999 C$” ?
   tyle to chyba „jeszcze” nikt nie ma pojemności kasy 😉

 17. Wuka uwierz mi, że mając 34 lvl i zasięg 7 lvl w dół czyli koło tysiąca osób do ataku mieć akse to nie problem.
  Poczekaj aż będziesz wyżej. 😉

 18. Parafianin, Marcin:

  quest pieniężny, konkretny, na 100 000 kliknięć, niech sobie ludzie wybierają czy chcą atakować, budować czy robić kasę a questach.. dawniej atakowanie było źródłem dochodu, ale limit 5 ataków a dobę + ograniczenie +/- 7 poziomów skutecznie uniemożliwiło bicie kasy.. i jak już nie raz pisałem na niższych poziomach jest zacznie łatwiej gdyż farm jest co nie miara.. ale co ma zrobić gracz >=38 lev ? Ile mam walczyć o przywrócenie równowagi w grze.. fundusz rehabilitacyjny to krok w dobrą stronę tylko że aby wygrywać trzeba mieć dobry atak a ten jest słabszy od obrony w tej samej cenie.. błędne koło.. eh.. zróbcie coś..

 19. Tak naprawdę, to dobrym rozwiązaniem ciasnoty gotówkowej, byłaby sytuacja, w której fundusz rehabilitacyjny wypłacałby nam, zamiast 40% wartości zakupu wybitego wojska, 40% kosztów wytworzenia jednostek:).

  1. masz na myśli zamiast organista = 400(1000)CS => 1800(4500)CS
   gdyż organista kosztuje
   100*20(ministrantów) + 10*150(lektorów) + 1*1000(organistów) = 4500C$

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *