Cudowna Zamiana z Czipem

42

To ulepszona wersja Cudownej Zamiany. Wbudowany w nią czip nie może być tak łatwo podrobiony jak pasek magnetyczny w zwykłej Cudownej Zamianie. Dzięki temu banki Rzymu pozwalają na większy limit na tych kartach. Jest to typowa karta PrePaid. Nie wymaga konta w banku ale przy jej założeniu trzeba wpłacić 49 odpustów. W zamian dostajemy 500.000 C$ na wydatki.

BONUSY:

 • miejsce na C$ +1

INFORMACJE:

Relikwię można kupić tylko za odpusty. Można ją sprzedać Papiestwu za 500.000 C$.

W przygotowaniu relikwii Cudowna Zamiana z Czipem pomógł nam Marcin, który stworzył też grę planszową Historia Polski

zdjęcie: wikipedia

42 komentarze

 1. anqu napisał(a):

  To jest to o czym pisałem w Propozycjach i sugestiach właśnie dzisiaj. Nie trzeba 50 razy kupować Cudownej Zamiany.

 2. chofi napisał(a):

  Fajna sprawa ta relikwia 🙂
  Gdyby ktoś chciał to ja za kod na 30 odpustów daje 1,5 miliona 😉
  Pozdrawiam.

 3. Wiktor_VIII napisał(a):

  Ja również.

 4. lolelel napisał(a):

  Drogi Parafianinie jak juz pisales mial byc wybor ktore budunki chcemy to budujemy wiec dlaczego jak chce miec kosciol na 26lv to wymuszasz budowe cmentarza na 22???

 5. CzarnyRydz napisał(a):

  Będzie jakiś wysyp questów?

 6. lolelel napisał(a):

  i jeszcze jedno skoro juz jestes tak laskawy i dales tak ogromne mozliwosci rozbudowy parafii to dodaj jeszcze te relikwie bo bardzo krucho z kasa….

 7. sw_joanna napisał(a):

  Będą jeszcze dostępne?

 8. spantek napisał(a):

  woow ale cena to powala…
  63,-pln
  chyba chętnie bym cię zatrudnił skoro tylko tyle sobie liczysz za tyle czasu ile potrzebowałeś na rozwój postaci/parafii do tego poziomu…
  😉

 9. spantek napisał(a):

  Pytanie tylko czy odprowadziłeś podatki od czasu przeznaczonego na pracę zarobkową 😉
  jak ci ZUS i resztę przyjdzie zapłacić to nawet relikwie nie starczą 😉

 10. Yoda napisał(a):

  Parafianin

  Bez sensu – chce wybudowac poziom 29 dzwonnicy i ogrodzenia, ale nie moge bo potrzeba na to 586 energii, a poziom max wynosi 546 ??? Wiec o co chodzi ? To jakieś przeoczenie ?

  • Marcin napisał(a):

   Nie. Algorytm nie był ustawiony pod bieżące wartości tylko przyszłościowo. Musisz poczekać na odpowiednie relikwie, które pojawią się z czasem. Rozpisane są poziomy budynków wymagające ponad 1000 energii do budowy.

 11. papcio napisał(a):

  A ja korzystając z okazji chciałbym podziękować za usprawnienie wersji mobilnej gry, jest bardziej przejrzysta, łatwiej dostać się do najważniejszych sekcji, szybko! się ładuje i nie trzeba zoomować lewo/prawo bo wszystko jest w jednym rządku góra/dół

  wielki plus za tę zmianę

 12. CzarnyRydz napisał(a):

  Jaką wersję mobilną? Mi na iPadzie i komórce odpala sie normalna wersja

 13. blablabla napisał(a):

  @Parafianin:

  czy zamierzacie ułatwić życie także tym graczom których nie stać by na grę wydawać 50 zł/mc ? Bardzo brakuje pieniędzy w grze a odpusty to nie jest rozwiązanie.. Za odpusty kasa, za odpusty szybkie budowanie, za odpusty relikwie – ok,ok, wiem że nie ma obowiązku kupowania odpustów, ale powoli bez nich nie da się normalnie grać 🙁 Kupiłem niedawno giga paczkę i już prawie nic z niej nie zostało..

  Proszę o pieniężny quest, ale nie jakiś smieszny jak „malwersacja” który dawał 300 k C$ w trzy kliknięcia..Coś naprawdę konkretnego co by podreperowało na jakiś czas portfele graczy.. żeby chociaż cmentarz móc wznieść i kościół co by trochę więcej zarabiać..

  Może też więcej relikwii dających przyrost kasy..

  Pozdrawiam.

  • Marcin napisał(a):

   Malwersacja dawała 50 kliknięć x 30k C$. A najlepszym sposobem zdobywania kasy jest łupienie innych. I zamiast budować wciąż nowe dewotki i ganiać nimi po kilku nieaktywnych graczach trzeba złoić kogoś, kto ma kasę lub relikwie. Bo przecież nasi handlarze wykupujący w 5 min rzut 300 relikwii nie schowają wszystkiego do sejfu.

 14. blablabla napisał(a):

  poprawka: malwersacja dawała chyba 100k C$ w 3 kliki.. 300k to by było fajne 🙂

 15. StopMe napisał(a):

  Akurat kogoś wena naszła gdy mi linię zerwało… Prosiłbym o napady weny w większych odstępach czasu, jeśli można…

 16. Neider napisał(a):

  Bez przesady, że brakuje kasy w grze, trzeba było na niskich levelach inwestować i zachować coś na późniejsze levele. Poniżej 30 poziomu można spokojnie mieć przychód milion dziennie z ataków, co pozwala spokojnie na rozwój, kupowanie relikwi i zachowanie troche grosza na emeryturę która następuje powyżej 35 levelu 😀

 17. blablabla napisał(a):

  @Marcin: daj mi listę tych gagatków co to kasę mają pełną i kupę relikwii przed zapełnionym sejfem ;] A teraz poważnie: masz trochę racji z tym atakowaniem ale nie bierzesz chyba pod uwagę jak dużą przewagę ma obrona nad atakiem.. oczywiście, że i na to jest sposób.. ale wiesz jak to się kończy ? przeciwnik usuwa konto.. było już tak kilka razy że ludzie nie wytrzymywali grupowych ataków.. A ci handlarze.. Ci handlarze to mają w banku gro kasy.. wypłacają z niego na bieżąco a relikwie szybko sprzedają.. Ja się nie chcę żalić jak to mi źle, ja tylko proszę o odpuszczenie strategi aż tak mocno ukierunkowującej graczy na odpusty.. Już ktoś kiedyś pisał na blogu że owszem, w każdej grze są bonusy za real kasę ale w żadnej aż takie i że są dodatkiem a nie głównym daniem.. W gruncie rzeczy prawdziwa kasa powinna wpływać na komfort gry i lekkie bonusy a nie być niezbędna. I jeszcze małe wyliczenie:

  500 odpustów = 50 zł = 10 cudowna zamiana z chipem = 10x500k C$ = 5 mln C$.

  imho niezbyt korzystny przelicznik ( : (

  No nic, mam nadzieję że coś zrobicie z ilością C$ w grze bo po prostu jest bardzo ciężko. Questy i relikwie pieniężne by się przydały.

  Pozdrawiam.

  • Marcin napisał(a):

   Kiedyś nie było Cudownej Zamiany (z czipem i czy bez). To gracze prosili o taka możliwość. A co do uciekania przez graczy po nagminnych atakach. Reset też jest sposobem na granie. Po przeniesieniu wszystkich relikwii do nowego konta można nieźle poszaleć. I uniknąć błędów, które popełniało się wcześniej. Jedyne czego nie będzie można osiągnąć to pozycji w rankingu. Tu czas niestety robi swoje. A wracając do zmian. Od czasu kiedy tu jestem pojemność kościoła wyrażana ilością wiernych zwiększyła się o około 1200 a to do 1200 C$ więcej co 5 min. Przyrost C$ też urósł. Ale równowaga też musi być. A pieniędzy nie starczy na wszystko. Wszyscy mam ich ograniczoną ilość. Albo armia albo budynki albo relikwie. Każdy musi się decydować co woli, bo na wszystko nie starczy.

 18. papcio napisał(a):

  @wersja mobilna – chodziło mi o tę na komórkę 😛 ja mam nokię xpress bez sieciowych wodotrysków i do wczoraj ładował mi się normalna wersja stronki (jak na pc)
  od wczoraj jest zupełnie inny wygląd strony, zoptymalizowany do pracy na jednym długim i wąskim wyświetlaczu, dlatego pochwaliłem za dobrą zmianę, bo teraz i można kupić na wolny rynku i szybko kupić w rzucie relikwii i normalnie (w końcu!) klikać questy korzystając z komórki

  @blablabla – może źle zaplanowałeś rozwój postaci ? zobacz na lvle 30 – żyją jak pączki w maśle, zganiają farmy z wyższych i niższych poziomów, gdy gracze tacy jak ja (37lvl) mogą atakować za drobne farmy do 30poziomu, albo z wielkimi stratami ryzykować ataki po sobie – stąd nie mamy kasy

  propozycja – to może ogólny reset poziomów tak żeby każdy miał znowu 1szy poziom ? ci z topu i tak wypłyną przed szereg bo mają wojsko a reszta będzie się tłuc między sobą i będzie to ciekawsze niż walki teraz

  • spantek napisał(a):

   Wersja mobilna „działa” już od dawna(przynajmniej od 2 miesięcy – o ile mnie pamięć nie myli),
   jeśli otwiera się wersja „normalna” – trzeba w opcjach/ustawieniach przeglądarki wybrać „widok mobilny” – ja mam tak w LG,

  • spantek napisał(a):

   Farmy – z tego co piszesz wynika, że ostatnie farmy są na 29lvl-u.
   a później to co? znikają ?
   rozumiem, więc że od 30lvl-u są już tylko super gracze którzy mają po 1mld ataku i tyleż samo obrony, więc nie opłaca się ich atakować…

  • spantek napisał(a):

   Po co resetować poziomy – chcesz to zakładasz „nowe” konto i robisz jak to powyżej opisano…przerzucasz relikwie, i nikt ci z nie podskoczy, więc grozi ci tylko szybki rozwój…

 19. Ciasteczko napisał(a):

  Niektórym po prostu nie dogodzisz. Zawsze znajdzie się taki co będzie na wszystko narzekać zamiast wziąść się do roboty.

 20. Grosik napisał(a):

  Jak najbardziej ataki – ale jaki jest sens atakować i tracić 1milion $ w wojsku dla zdobycia 1/3 tego?
  Przeciez kasa jest potrzebna zeby budowac wojsko a nie żeby tracić je zyskując 1/3.
  Toż Marcinie realia gry są, nie wiem na jakiej podstawie piszesz swoje spostrzeżenia ale chyba nie z doświadczenia.

  @Neider – pożyjemy – zobaczymy.
  Na top lvl na przyzecie dzienne potrzeba prawie miliona, uwazasz, ze tyle uskrobiesz z niskich lvl aby cały czas tak było do konca?
  Ja swego czasu miałem odłożone 25mln czarnych… I wiesz w ile poszły? W 2 tygodniu.
  Muszę zaznaczyć, że nie szalałem w tym momencie.

  PS. Admini.
  Skoro już nie da się praktycznie grać bez kupowania odpustów to może ukłon w stronę graczy i możliwość zamiany czarnych na odpusty?
  Oczywiście przelicznik wyższy niż przy cudownej zamianie.
  np. 50k/ odpust,
  To pozwoli w miare normalnie grać przy narzuconych przez was zasadach.

  Pozdro.

 21. WuKa napisał(a):

  Mi jakoś starcza na wszystko, nie mam z tym problemów, a jestem na 34 poziomie. Dla mnie nie jest problemem zdobycie potrzebnej kasy, a jedynie pojemność konta, przez co nie mogę sobie pozwolić na najdroższe, a w zakupy „na raty” bawił się nie będę. Chyba że zostanie to jakoś sformalizowane.

 22. Grosik napisał(a):

  Wuka uwierz mi, że mając 34 lvl i zasięg 7 lvl w dół czyli koło tysiąca osób do ataku mieć akse to nie problem.
  Poczekaj aż będziesz wyżej. 😉

 23. blablabla napisał(a):

  Parafianin, Marcin:

  quest pieniężny, konkretny, na 100 000 kliknięć, niech sobie ludzie wybierają czy chcą atakować, budować czy robić kasę a questach.. dawniej atakowanie było źródłem dochodu, ale limit 5 ataków a dobę + ograniczenie +/- 7 poziomów skutecznie uniemożliwiło bicie kasy.. i jak już nie raz pisałem na niższych poziomach jest zacznie łatwiej gdyż farm jest co nie miara.. ale co ma zrobić gracz >=38 lev ? Ile mam walczyć o przywrócenie równowagi w grze.. fundusz rehabilitacyjny to krok w dobrą stronę tylko że aby wygrywać trzeba mieć dobry atak a ten jest słabszy od obrony w tej samej cenie.. błędne koło.. eh.. zróbcie coś..

 24. parafianka napisał(a):

  Tak naprawdę, to dobrym rozwiązaniem ciasnoty gotówkowej, byłaby sytuacja, w której fundusz rehabilitacyjny wypłacałby nam, zamiast 40% wartości zakupu wybitego wojska, 40% kosztów wytworzenia jednostek:).

  • spantek napisał(a):

   masz na myśli zamiast organista = 400(1000)CS => 1800(4500)CS
   gdyż organista kosztuje
   100*20(ministrantów) + 10*150(lektorów) + 1*1000(organistów) = 4500C$

 25. parafianka napisał(a):

  @spantek

  Dokładnie to mam na myśli.

Dodaj komentarz

© 2011 - 2023 Parafia.biz – informacje z placu budowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.