Śniegus Dyngus

sniegus-dyngusWszyscy myślą, że to anomalia pogody, a to przecież autorski pomysł parafialnego papiestwa mający na celu zachowanie świeżości wody święconej. Wiadomo, że woda w śniegu jest zawsze świeża i smaczna, a święcone właściwości zachowuje aż do samego rozmrożenia. No i jej używanie jest wyjątkowo przyjemne. Żeby poświęcić wiernych wystarczy rzucić w nich śnieżką. A bardziej dorodne, znaczy się gorliwe i rozmodlone parafianki, naciera się od stóp do głów święconą kulką śniegową. Muszą się przedtem położyć krzyżem, na przykład w twoim łóżku, ale czego nie robi się dla umiłowanego księdza?

• poziom energii: +2
  • ilość wiernych: +6
  • miejsce na Opłatki: +10000

Śniegus Dyngus pojawi się dziś, czyli 01.04.2013 po godzinie 22.00. Na ręce i maila księdza Metroniusza składamy podziękowania za podsunięcie pomysłu na relikwię.

Zdjęcie: Wikipedia

1. Metroniusz napisał(a):

Dodać należy, że Szef zechciał tego dnia przypomnieć nie tylko o sobie, ale i o tym że Efekt Cieplarniany skończył się razem z Końcem Świata i już do nas nie powróci. I że trzeba będzie jakąś polityczną akcję podjąć, aby od tej pory nie Efektowi się kłaniać, tylko Śniegusowi właśnie.

2. pi523k napisał(a):

żart Primaaprilisowy? 😀

3. awe_awe napisał(a):

było już czy to żart ? ;d

4. belial1998 napisał(a):

Żartem był trzykrotny rzut relek 🙂