Niezbędnik Proboszcza 1

Niezbędnik Proboszcza to tak naprawdę seria questów, w których będzie można zdobyć różne potrzebne relikwie. Będą to questy czasowe, które będą powtarzane w razie konieczności. Najczęściej będzie można w nich zdobyć relikwie, które są potrzebne do ukończenia innych questów.

Na pierwszy ogień, pójdzie relikwia o nazwie: Księga Ognistego Kazania. Będzie można zdobyć ją w queście Niezbędnik Proboszcza 1. Quest rozpocznie się 19.08.2011 o godzinie 23:45 a zakończy 24.08.2011 o 23:45

Na pomysł Niezbędnika Proboszcza wpadł Marcin. I to dzięki jego wstawiennictwu, takie questy się pojawią.

zdjęcie: wikipedia

UPDATE: Przy kolejnych niezbędnikach nie będzie wymagania ukończenia poprzednich. Czyli nawet jeśli ktoś nie ukończy Niezbędnika Proboszcza 1 to bez problemu będzie mógł wykonać Niezbędnik Proboszcza 2, 3, 4 itd.

 

29 komentarzy do “Niezbędnik Proboszcza 1”

 1. tragedia, pewnie żeby zrobić dwójkę trzeba będzie wykonać jedynkę, a księga to akurat na tyle bezwartościowa relikwia, że jak na początku gry brakowało mi miejsca w sejfie na coś dającego bonusy do walki to oddałem ją za psi grosz, byle się jej tylko pozbyć. W ogóle questy seryjne to jakiś pokręcony pomysł, rzekłbym antygraczowski i wymuszający nabijanie expa. Jak dalej polityka administracji będzie szła w tym kierunku ta ja znikam ;P

 2. proponuję proste rozwiązanie, do wykonania dwójki, trójki czy czwórki z quwstu seryjnego nie powinno być wymagane wyklikanie questa tylko posiadanie danej relikwii. Czyli – jeżelii pojawią się w dajmy na to „niezbędniku proboszcza 5” pisanki to mogę wykonać ten quest mając np. cudowny plan który był nagrodą w poziomie 4 kupiony na rynku 😉

 3. @ksiendzulosz

  Ja gram od marca(czyli dłużej) więc i ja coś wtrącę. Uważam ze questy są dobre bo dużo dają a poza tym możesz się rozwijać bez walk co i też ma swoje plusy. Jak dla mnie nie dawno poszedł duży rozwój w grze i tak jest od pewnego czasu. Nie ma co narzekać:)

 4. A ja jestem od maja (Księga Ognistego Kazania to jeden z moich pierwszych zakupów na Wolnym Rynku i nigdy nie przyszło mi do głowy, żeby się jakiejkolwiek relikwii pozbywać, choćby niewiele dającej) i bardzo podoba mi się pomysł tych questów seryjnych, w końcu trudniejsze będzie „ukrywanie się na niskich levelach”.
  Jest to krok w dobrym kierunku, bo jak dla mnie największym problemem tej gry jest to, że nie opłaca się piąć do góry. Owszem jest to załatwiane nie od tej strony co trzeba, ale sam nie mam pomysłu jak promować awansujących, żeby się to opłacało, więc nie krytykuję.

 5. ewentualnie jeszcze jedna możliwość, niech po prostu questy seryjne nie dodają doświadczenia, wtedy mogą działać na takich zasadach jak teraz 🙂

 6. Ja wolałbym aby był stały. I gracz wykonuje go gdy faktycznie zaczyna mu brakować jakiegoś przedmiotu. Poza tym wbrew pozorom potrzebne są questy, które pozwalają innym graczom levelować. Starsi gracze wiedzą o tej potrzebie. 🙂

 7. Mam jedno pytanie: jeśli nie zrobię „Niezbędnika Proboszcza 1” to będę mógł robić kolejne? To nie jest quest seryjny tylko czasowy? Dobrze rozumiem opis?

 8. A starsi też levelują i można np. odpuścić sobie niewiele dającą politykę i wypaść z zasięgu nielubianego TOPa 🙂

 9. @qwerty w żadnej tego typu grze nie opłaca się levelovać, zachętą mogłyby być konkretne bonusy do statystyk z każdym levelem, to mogłoby trochę osłodzić gorycz dorastania ;P ;P ;P

 10. Dlaczego nie beda wymagane ukonczenia questow tych zeby pozniej robic kolejne? Przeciez quest dajacy kase i relikwie nie dajacy exp nie ma wad – trzeba robic. Tylko sie zyskuje.

 11. @Faktorek
  Dlatego że w innym wypadku powstałby megałańcuch questów. Np. potrzebna mi jedna relka do Teologii a żeby ją dostać muszę zrobić 10 Niezbędników bo jest dziesiąta w kolejności. Albo w czasie Niezbędnika 1 będzie się na urlopie, za kilka dni quest czasowy zniknie i ktoś z powodu kilkudniowej nieobecności nie zrobi dziesięciu innych części (pojawiających się podejrzewam co kilka dni w najbliższych tygodniach) i zablokuje z pięć serii questów.

  1. Wymóg zrobienia poprzedzającego questu ma sens o ile jest on stały. Wymóg wcześniejszego zrobienia questu czasowego zablokowałby zbyt wielu graczu.

 12. Zrobcie relikwie ktore dzialaja tylko w jakichs przedzialach levelowych. Np takie co dzialaja od 30lvl+ czy jakies über od leveli 50+ czy 60+

 13. Przestańcie narzekać czasowy czy nie czasowy zmniejszy(ł) cene relikwii na wolnym rynku więc jak nie chcecie wykonywać questu to ją sobie kupcie(księgę ok).

 14. Tak to test jak sie nie doczytuje i po pijaku klika w questa. Czasowy był 🙂 Ok to lepiej neich nie wymaga bo sie przegapi cos i kupa bedzie. Wniosek? Te questy powinny byc stale. Albo druga propozycja – jakies takie super-podstawowe relikwie powinny byc na stale do kupienia w dziale „relikwie” ze zwiekszajaca sie cena w zaleznosci od levelu czlowieka… tfu ksiedza

 15. Jak juz mam wene to proponuje relikwie unikalne. Takie, ktore mozna miec tylko jedna – tzn nie da sie kupic takiej drugiej a zrobienie questa gdzie sie ma juz taka nie powoduje pojawienia sie takiej kolejnej w parafii.

 16. Jak gra ma sie rozwijac i rozwijac to wszystko predzej czy pozniej da sie zaimplementowac. Wciaz czekam na questy gdzie nagroda za klikanie bedzie zdrowie czy energia zamiast kasy i exp’a. Mozna tez zrobic ze nagroda za klikniecie jest jakies np gospodyni albo organista. To akurat byloby latwie do zaimplementowania.

 17. jeszcze 3 grosze nt. questów seryjnych, postanowiłem jednak wziąć się za teologię, ale znikły mi gdzieś kursy poziomu 2, mam tylko jedynkę. Jeżeli to celowe działanie to jest ono nie fair, kursy 1 i kursy 2 nigdy nie były questem seryjnym i nie powinny sytawać się nim w trakcie gry ot tak od czapy 🙁

 18. w związku z tym, dla zachowania uczciwości, równości szans i nie zmieniania zasad w trakcie gry uprzejmie proszę o odblokowanie dwójki bez konieczności klikania jedynki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *