Komunizm w Proszku

To niebywałe, ale udało się wydestylować i uzyskać czysty komunizm. Nasi parafialni naukowcy byli zdziwieni, że ma kolor niebieski, a nie oczekiwany czerwony. Teraz specjaliści z różnych dziedzin badają przyczynę tego zjawiska. Najbardziej prawdopodobną wydaję się być fakt stworzenia tego systemu przez tzw. Niebieskie ptaki, czyli nigdzie niepracujących, wiecznie szwendających się Marksa i Engela? Może Engelsa? I tego, no … Lenona? Lenina? W każdym bądź razie inne hipotezy wydają się mniej realne. Dodatkowo okazało się, że rozpylenie tego środka na terenie parafii zniechęca do pracy wszystkich księży. Zaczynają oni negować sens papiestwa i nie wypełniają powierzonych im zadań. Ba, nawet wojsk swych nie wysyłają do ataku. Jeśli ma się pecha, to można się tego nawąchać podczas ataku na wrogą parafię. A wtedy na kolejny atak trzeba się będzie długo zbierać. Oj, długo.

BONUSY:

 • ilość energii: -1000

INFORMACJE

Relikwia Komunizm w Proszku została przygotowana przy współpracy z Marcinem, który stworzył także grę planszową pt: Historia Polski.

Relikwia jest droga i dostępna w niewielkiej ilości.

Zdjęcie: Chemical laboratory testing by Iwan Gabovitch & openclipart.org

Autor

Marcin

Jak nie siedzę na parafii to tworzę gry planszowe dla dzieciaków. Teraz są dostępne na www.debinski.edu.pl

25 komentarzy do “Komunizm w Proszku”

 1. Najgenialniejsza relikwia obronna!

  Najpierw oszczędności na wikarych, teraz nietykalność parafii….
  Oby tak dalej :).

 2. Pewna jesteś? bo ona na energię działa a jak mnie ktoś atakuje to tylko zdrowie trace a jak ja atakuje to zdrowie i energie musze miec czyli jak mam tą relikwie to ja nie moge atakowac ale mnie to raczej mogą. Czy ja się myle?

 3. Nie, nie jestem pewna.
  Ale sprawdzę empirycznie :).

  Jeśli uniemożliwia tylko atak, to i tak jest to genialne „podłożenie świni”.
  Komunizm w proszku + jeden lub kilka szybkich kontrataków = załatwienie sprawy.

 4. @patrycjusz, tak jak piszesz. Do ataku potrzebne są energia i zdrowie, a do obrony tylko zdrowie.

 5. Przy cenach Sejfu i relikwii koniecznie musicie zrobić, że kasa na zakupy liczy się w kasie i sejfie razem!

  No chyba, że powiecie jaka kombinacja budynków da powiedzmy te 2375000 C$ na zakup 126 levelu sejfu? A jak je połączycie to będzie ze 3 duże bańki na zakup i sejf można dość łatwo powiększyć…

 6. I to nie jest trudne(najpierw bierzemy z kasy a resztę płacimy z sejfu, tzn. z sejfu płacimy tyle ile zabrakło w kasie):

  dostępne środki = kasa + sejf
  po zakupie =
  kasa = max(0, kasa – koszt)
  sejf = max (0, sejf – max(0,(koszt – kasa)))

  test jeżeli (koszt <= dostępne środki):
  (sejf, kasa, koszt)= (10,10,20)
  kasa = max ( 0 , 10 – 20) = max (0,-10) = 0
  sejf = max (0, 10 – max(0, 20 – 10))
  = max(0, 10 – max (0,10))
  = max(0,10 – 10) = 0 OK

  (10,10,10)
  kasa = max ( 0 , 10 – 10) = max (0,0) = 0
  sejf = max (0, 10 – max(0, 10 – 10))
  = max(0, 10 – max (0,0))
  = max(0,10 ) = 10 OK

  (8,10,16)
  kasa = max ( 0 , 10 – 16) = max (0,-4) = 0
  sejf = max (0, 8 – max(0, 16 – 10))
  = max(0, 8 – max (0,6))
  = max(0, 8 – 6) = 2 OK

  (10,0,8)
  kasa = max ( 0 , 0 – 8 ) = max (0, -8) = 0
  sejf = max (0, 10 – max(0, 8 – 0))
  = max(0, 10 – max (0,8))
  = max(0, 2) = 2 OK

  (10,10,8)
  kasa = max ( 0 , 10 – 8 ) = max (0, 2) = 2
  sejf = max (0, 10 – max(0, 8 – 10))
  = max(0, 10 – max (0,-2))
  = max(0, 10) = 10 OK

  Oczywiście cała filozofia to uzasadnienie: sejf jest w parafii i jest tam też kasa! i jak za coś w parafii płacimy to mamy dostęp do obydwu tych rzeczy jednocześnie!

  I zabawnie by było gdyby wystawione na wolny rynek relikwie nadal działały! To by zmotywowało niektórych do płacenia papiestwu by się ich pozbyć. Bo to jest niepojęte, że takie relikwie przestają działać, że niby to gdzie je proboszcz trzyma – czy trzyma je jakaś magiczna ręka rynku?

  ps.
  Te obliczenia ogłaszam: Public Domain … i nie oczekuję żadnego za nie Orderu 😀

 7. Igon a powiedz mi.
  Co kiedy Ci taki sejf?
  Ilość relikwi ~100.
  Wystarczy max 60 lvl sejfu jesli chcesz zostawic miejsce na jakies perełki.
  Jeśli jestes kolekcjonerem…
  To bardzo chętnie groszowa ręka sprawiedliwości dosięgnie Ciebie i Twoje nieczyste relikwie :]
  Pozdro.

 8. Relikwii jest 110 czy jakoś tak, ale to był przykład dlaczego powinna kasa i sejf być razem… no i jeszcze by można było kupować niektóre relikwie z wolnego rynku o cenach powyżej 1.5M (myślę, że niemożliwe do zrobienia budynkami)

  p.s.
  Niektórzy używają KK zamiast M, a pewnie KKK zamiast G… ale cóż :X

  1. @Marcin
   Nie widzę sprzeczności, im większy sejf tym większa ochrona tych najcenniejszych rzeczy… a to nie ma żadnego związku z tym, że kasa w sejfie i kasie powinna być liczona razem jako dostępne środki…

 9. jak dla mnie relikwia zupełnie nieprzydatna… co mi po tym ze zablokuje na kilka sekund czyjeś ataki?
  miałbym mu podesłać relikwie i zaraz potem samemu atakować żeby siebie zblokować podczas gdy do mnie wróci ??
  bezsensu ;/

  1. Ale żeby zrobić ci 5x z rzędu atak to będzie potrzeba więcej niż kilka sekund. I być może zdążysz wysłać wojo na pielgrzymkę w tym czasie.

 10. oj przesadziłem z tym 5 sec – z tego co się orientuję energia jak i wszystko odnawia się co 5 min, ale jeśli ktoś wjedzie do ciebie i zdobędzie relikwie to za 5 min jest u ciebie i ma co najmniej kilka ataków dostępnych.. przynajmniej na wyższych lvlach.
  100 razy zdążysz uciec z wojskiem.. tylko gdzie tu logika do atakowania kogoś kto cię właśnie pokonał? bo tylko tak może zdobyć relikwię?
  jeśli wygrał bo twoje wojo było w drodze do ziemi obiecanej to i tak nie zdążysz go cofnąć zanim on nie wyśle swojego na taka wędrówkę.
  dalej nie widzę specjalnie sensu tej relikwii – tym bardziej w cenie powyżej 10k… bo wtedy można by podkładać co chwile.. i nie w tak ograniczonej ilości… to nie jest jakaś elitarna moc do czegokolwiek ;/

 11. @xxx

  Logika jest, bo siła ofensywna armii to nie to samo co defensywa. Są gracze, którzy mają duży nadmiar pierwszej. I im nie są potrzebne wjazdy innych. Bo szybko organiści wykruszają się w obronie. Poza tym jest przynajmniej kilkunastu handlarzy/spekulantów w grze, którzy mają strasznie dużo relikwii poza sejfem. Więc nie koniecznie trzeba w kontrataku dostać z powrotem ten proszek.

 12. i chyba tak bedzie najlepiej bo te relikwie są bezsensowne i raczej nie zostały dokładnie przemyślane .

  wogole to dajcie jakies relikwie na rynek bo nie ma czym handlowac 😛

 13. w takim razie jeżeli już miałaby to być przydatna relikwia to powinna być powszechna.. i to na tyle, że powinna być na stałe w menu relikwii i to za grosze… bo tacy spekulanci mając masę kasy wykupią wszystkie i będą tylko na rynek za astronomiczną kasę wystawiać.. ;/

 14. Igon – naprodukowałeś się z tym schematem skryptu zupełnie niepotrzebnie, było chyba ze 2-3 dni temu zapowiedziane że możliwości płacenia z sejfu w najbliższym czasie na pewno nie będzie ze względów koncepcyjnych a nie technicznych 😛

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *