Kamień z Nieba

Wspaniały kamień z nieba. Fragment Gwiazdy Betlejemskiej. Prawdziwy unikat. Bije od niego święta moc. I to konkretnie bije. Ba, można powiedzieć, że leje. Leje wrogów.

Relikwia specjalnie przygotowana na koniec świata, który się nie odbędzie bo nie był on z nami uzgodniony. Aby wszystkim, którzy czekali na koniec świata nie było smutno, postanowiliśmy wygrzebać z naszych magazynów właśnie ten wspaniały kawałek bóg wie czego. Na każdym kawałku jest podpis Józka i Maryśki. Kamień ma interesujący kształt, sporą wagę i pachnie niemowlakiem. Niemowlakiem albo kupą. Trudno powiedzieć.

BONUSY:

 • miejsce na C$ +5000
 • ilość wiernych +10
 • przyrost zdrowia: +1
 • przyrost wiernych: +1
 • przyrost C$: +1
 • Ministranci: atak +1
 • Lektorzy: atak +20
 • Organiści: atak +300

INFORMACJE

Relikwia do zdobycia w queście czasowym o nazwie: Koniec Świata. Quest rozpocznie się w sobotę (21.05.2011) o bliżej nieokreślonej godzinie a zakończy w niedzielę (22.05.2011) o godzinie 21:00

 

39 komentarzy do “Kamień z Nieba”

 1. Moze jakis quest albo relikwia: Pokojówka Stroskana ,ostatnio o tym glosno ;P;)
  Jak ktos nie wie o co chodzi to wlaczcie tvn24 i przeczytajcie zolty pasek ;P

 2. Ja już mam gotowe propozycje questów. Związane są z nadchodzącymi wakacjami, rozwodem Arnold Szwarcenegera i premierą WIedźmina. Opis jest też na Facebooku w dziele dyskusje.

  Quest „Wiedźmak Challege”
  Jeżeli wykonasz wszystkie questy w sekcji to Rzym w nagrodę podaruje Ci relikwię o nazwie:Książka kodów do Wiedźmaka.

  1. Zakup sprzętu
  Zdjęcie:
  http://www.public-domain-image.com/cache/objects-public-domain-images-pictures/electronics-devices-public-domain-images-pictures/tiffany-toaster-with-intel-inside-sticker_w725_h544.jpg
  Opis:
  Sprzęt kupiony. I jak to dobrze, że udało ci się załatwić zwolnienie z podatku i dofinansowanie z UE. A wszystko dla tego, że twoje komputery mogą służyć też jako tostery. Dzięki temu będziesz miał od razu kawiarenkę internetową.
  Koszt:
  Energia: 20
  Zdrowie:1
  Nagroda:
  1 XP,
  Kasa: 500

  2. Przebudowa plebanii
  Zdjęcie:
  http://www.public-domain-image.com/cache/objects-public-domain-images-pictures/electronics-devices-public-domain-images-pictures/row-of-pcs-with-flat-screens_w725_h544.jpg
  Opis:
  Nie ma wyjścia. Komputery trzeba gdzieś postawić. Oddajesz na ten cel jedno z pomieszczeń na plebanii. Monterzy wszystkiego dopilnują. I nawet podepną cię za darmo do pobliskiego światłowodu NASzKu. I to tak sprytnie, że tamci nie będą o tym wiedzieć. W końcu po co im głowę zawracać. Mają dość swoich problemów.
  Koszt:
  Energia: 20
  Zdrowie:1
  Nagroda:
  1 XP,
  Kasa: 500

  3. Organizacja zawodów
  Zdjęcie:
  http://www.public-domain-image.com/cache/people-public-domain-images-pictures/crowd-public-domain-images-pictures/people-crowd_w725_h544.jpg
  Opis:
  Nie myślałeś, że tylu chętnych stanie do zawodów. Czekających w kolejce dyskretnie namawiasz do przepisania się do twojej parafii. Bo tylko parafianie będą mogli po zawodach grać w Wiedźmaka na terenie plebanii. A chłopców to już nawet nie trzeba namawiać na bycie ministrantami.
  Koszt:
  Energia: 25
  Zdrowie:5
  Nagroda:
  1 XP

  Relikwia „Książka kodów do Wiedźmaka”
  zdjęcie:
  http://www.public-domain-image.com/cache/objects-public-domain-images-pictures/books-public-domain-images-pictures/books-on-a-shelf_w725_h544.jpg
  Opis:
  Jako organizator zawodów dostajesz od producenta na pamiątkę zestaw delux-hiper-piper-VIP-gold Wiedźmaka. Są też w nim dołączone 3 książki kodów, które pozwalają na używanie cheatów w grze. Jako, że sam nie grasz to o mało nie wyrzuciłeś tego zestawu. Z błędu wyprowadził cię jednak młody ministrant. Obiecał, że zrobi wszystko aby mieć do nich dostęp. A ty masz litościwe serce. On i jego koledzy płacą ci teraz abonament za granie i korzystanie z kodów. A jak grają to w ich oczach widać żądzę krwi. To dobrze – przyda się ona podczas następnego ataku. Genialnie jest mieć tę grę. Niech się wierni uczą i płacą abonament.

  Ministranci: +10 do ataku i 0 do obrony
  Lektorzy: +100 do ataku i 0 do obrony
  Organiści: +100 do ataku i 0 do obrony
  Małe Dewotki: +1 do ataku i 0 do obrony
  Babcie Moherowe: +10 do ataku i 0 do obrony
  Gospodynie Proboszcza: +10 do ataku i 0 do obrony.
  do ilości wiernych +15
  do przyrostu wiernych: +2
  do przyrostu C$: +3

  ___________________

  Quest „Rozwód terminatora”
  Jeżeli wykonasz wszystkie questy w sekcji to Rzym w nagrodę podaruje Ci relikwię o nazwie: Kalifornijski System Ochrony.

  1. Rozmowa z Arnim.
  Zdjęcie:
  http://www.public-domain-image.com/cache/objects-public-domain-images-pictures/electronics-devices-public-domain-images-pictures/pda-handhelds-cellphones-palms_w725_h544.jpg
  Opis:
  Dzwonisz ze swojego PDA do Arniego. Ale zawsze odbiera jego asystent tłumacząc, że on nicht frestajen po polsku i odkłada słuchawkę. Kiedyś jednak i asystent musi iść do kibla i zostawić telefon Arniemu. Musisz próbować, kiedyś odbierze sam Terminator. Szkoda tylko, że telefon do Stanów tyle kosztuje.
  Koszt:
  Energia: 10
  Zdrowie:2
  Kasa: 250
  Nagroda:
  1 XP

  2. Zaproszenie
  Zdjęcie:
  http://www.public-domain-image.com/cache/transportation-vehicles-public-domain-images-pictures/aeroplanes-aircrafts-public-domain-images-pictures/plane-taking-of-from-airport_w725_h483.jpg
  Opis:
  W końcu udało ci się porozmawiać z Arnim i chyba nawet cię zaprosił. Przecież na koniec powiedział fak a to chyba znaczy, że uznał twoją pomoc i przyjazd za fakt. Lecisz samolotem 10h, co jest bardzo męczące.
  Koszt:
  Energia: 2
  Zdrowie: 20
  Nagroda:
  1 XP

  3. Spotkanie z Arnim
  Zdjęcie:
  http://www.public-domain-image.com/cache/objects-public-domain-images-pictures/reflections-on-a-security-camera_w725_h544.jpg
  Opis:
  Ochrona nie chcę cię wpuścić do posiadłości Arniego. Nawet amerykańskie babcie moherowe nie są w stanie zakłócić działania urządzeń ochrony. Ze spotkania nici ale zaczynasz się zastanawiać czy takich zabezpieczeń nie powinieneś mieć u siebie na plebanii. A za to pobicie to ich jeszcze pozwiesz.
  Koszt:
  Energia: 10
  Zdrowie: 30
  Nagroda:
  1 XP

  4. Targi
  Zdjęcie:
  http://www.public-domain-image.com/cache/people-public-domain-images-pictures/crowd-public-domain-images-pictures/airport-security-lines_w725_h544.jpg
  Skoro Arni nie chce sobie pomóc to nie. Ale wizyta nie może być bezowocna. Jedziesz na pobliskie targi Security&Arms i już wiesz o co poprosić Rzym przy następnej dostawie relikwii.
  Koszt:
  Energia: 10
  Zdrowie: 10
  Kasa: 750
  Nagroda:
  1 XP

  Relikwia: „Kalifornijski System Ochrony”
  Zdjęcie:
  http://www.public-domain-image.com/cache/objects-public-domain-images-pictures/electronics-devices-public-domain-images-pictures/security-camera_w725_h544.jpg
  Opis:
  Takich czujników to w życiu jeszcze nie widziałeś. Ogarniają okolicę w promieniu 10 km dzięki promieniom alfa, beta, gamma, pierda i jeszcze jakimś. Wykryją ruch śpiącego ślimaka i samoczynnie uruchomią system obronny.

  Ministranci: +0 do ataku i 5 do obrony
  Lektorzy: +0 do ataku i 50 do obrony
  Organiści: +0 do ataku i 500 do obrony
  Małe Dewotki: +0 do ataku i 10 do obrony
  Babcie Moherowe: +0do ataku i 100 do obrony
  Gospodynie Proboszcza: +0 do ataku i 1000 do obrony

  ___________________________

  Quest „Wakacje na Riverze”
  Jeżeli wykonasz wszystkie questy w sekcji to Rzym w nagrodę podaruje Ci relikwię o nazwie: Święty Ścigacz. A jak ci nie podaruje to sam sobie kupisz.

  1. Zbierz pieniądze
  Zdjęcie:
  http://www.public-domain-photos.com/free-stock-photos-4/miscellaneous/penny.jpg
  Opis:
  Organizujesz dodatkową zbiórkę pieniędzy na przywiezienie wody z cudownego źródełka na francuskiej Riverze. Nie wybrzydzasz. Oprócz C$ów mogą być też dolary, funty, euro. Zwłaszcza te zrobione ze złota albo banknoty z kilkoma zerami.
  Koszt:
  Energia: 20
  Zdrowie:1
  Nagroda:
  1 XP,
  Kasa: 500

  2. Wyznacz zastępcę
  Zdjęcie:
  http://www.public-domain-photos.com/free-stock-photos-4/people/conference-3.jpg
  Opis:
  Urządzasz casting na swojego zastępce.Mszę mogą poczekać do twojego powrotu ale biznes już nie. Przybywa wielu chętnych. Proboszczów od razu odsyłasz, bo po co mają znać tajniki twojej skuteczności w zbieraniu kasy … tj. dbaniu o wiernych. A z reszty trzeba będzie wybrać jakiegoś gamonia, który nie zaszkodzi ale też nie zorientuje się w niuansach twoich poczynań.
  Koszt:
  Energia: 25
  Zdrowie:10
  Nagroda:
  1 XP

  3. Pożegnania
  zdjęcie:
  http://www.public-domain-photos.com/free-stock-photos-3/vehicles/detail-of-airplane.jpg
  Opis:
  Na lotnisku żegna cię grupa wiernych. Odprawiasz ich jeszcze przed startem samolotu. Po co mają widzieć, że kupujesz sobie umilacze podróży w sklepie bezcłowym.
  Koszt:
  Energia: 10
  Zdrowie: 5
  Kasa: 1000
  Nagroda:
  1 XP

  4. Wypoczynek
  zdjęcie:
  http://www.public-domain-photos.com/free-stock-photos-4/vehicles/boats-3.jpg
  Opis:
  I dotarłeś na miejsce. No cóż, chyba tu nie ma cudownego źródełka, o którym wspominałeś swoim owieczkom. Jest za to cudowna przystać z jeszcze cudowniejszą łodzią, którą kupiłeś za pieniądze zebrane od wiernych. A łódź szybką jest. Jak bardzo? Zaraz sam to sprawdzisz. Postaraj się pobić lokalny rekord prędkości, który wynosi 60 węzłów. Nie udało ci się za pierwszym razem? To nic, próbuj dalej. Z tej łodzi można wycisnąć więcej.
  Koszt:
  Energia: 30
  Zdrowie:10
  Nagroda:
  1 XP,

  Relikwia „Święty Ścigacz”
  zdjęcie: http://www.public-domain-photos.com/free-stock-photos-4/vehicles/boat-race.jpg
  Opis:
  Święty Ścigacz czy Świetny ścigacz? Już nie pamiętasz nazwy przeczytanej na stronie producenta. Z resztą to nie ma znaczenia. Znaczenie ma to, że jest czerwony a ryk silnika jest tak niski jak płacone przez ciebie podatki. I jeszcze to, że zażyczyłeś sobie likwidację ogranicznika prędkości. Taka maszyna przyciągnie do ciebie, tzn do twojej parafii wiele pięknych niewiast. Pewnie więcej niż cudowna woda, za której pieniądze kupiłeś to cacko. A i twoja adrenalina i chęć życia znacznie wzrośnie.

  do poziomu energii: +20
  do przyrostu energi: +5
  do przyrostu wiernych: +1
  do ilości wiernych: +20

 3. A może oprócz przesunięcia daty końca świata można by przesunąć do jutra termin zakończenia questa?

 4. Popieram prośbę Piotrka. Trzeba 200 razy się naklikać. Może chociaż do 24:00 jak się nie da do jutra?

 5. Właśnie, quest jest z duuużym zapasem czasu i bez konieczności siedzenia po nocy nawet w zasięgu gracza z kilkutygodniowym stażem. Ach te questy czasowe, gdy tylko się pojawiają to ilość ataków na parafię w ciągu doby maleje 10-krotnie 😀

 6. Quest jest łatwy dla ludzi na wyższych poziomach lub z większą ilością przedmiotów/budowli z bonusem do zdrowia i energii. Niestety dla początkujących graczy faktycznie może być za trudny. Wczoraj popołudniu zrobiło go 16 osób a ja sam dopiero dziś rano. W nocy mogli zrobić lunatycy lub korzystający z botów.

 7. Quest jest może łatwy jak jeden czy drugi nolife siądzie i bedzie lampił sie cały weekend w monitor,albo u tych którym szybko odnawia sie energia/zdrowie.Dla ludzi którzy prócz siedzenia przed kmpem musza „coś”jeszcze robic już tak dobrze nie jest.

 8. Czas jest ok, ja go skończyłem w sobotę, troszkę kliknięć.
  Xander zgadzam się z tobą, trochę zaniedbałem cię 🙂
  Dzięki za przypomnienie ^^

 9. dobra, doszedłem do 26 lvl. sens gry właśnie się skończył. jestem pożywką dla graczy z top20. rozumiem, jakbym miał kasę to można mnie atakować, ale 5 wjazdów i z każdego po 800 kasy. przy okazji 200 tys. siły obrony idzie w cholerę i kończę z 12 tys. fajna zabawa była, ale teraz jest zbyt duża dysproporcja. przy okazji pozdrawiam środkowym palcem m.in. keska, swietegohieronima i innych…

  1. bo kolego najpierw trzeba pomyslec a dopiero potem dzialc…
   kilka baniek obrony na 20 lvl i do 30 dochodzisz bez przeszod, a od 30lvl cisza i spokuj….

  2. btw 200tys za kazdym atakiem? czy wbiles na 26lvl z tylko z 200k obr? jesli miales tylko takie ogryzki to sie nie dziw ze jezdza….

 10. a po co to komu zepsuło by grę . wysyłał byś takom sondę ja jak widzisz ze koleś z dużym lvl nie ma wojska to go napier****** ile wlezie. a teraz to masz jakieś emocje bo nie wiesz czy twoje ciężko wyrobione woje nie padnie za kilka C$

 11. Jak to możliwe, że zaatakowano mnie i straciłem 4500 ministrantów i 1000 dewotek, a tamten wygrał i stracił niecałe 800 ministrantów? Mam wszystkie budynki na full i brakuje mi tylko 2 relikwii, więc dlaczego mam tak duże straty?

 12. Czemu w sklepie z relikwiami pojawiła się relikwia z questu stałego? może więc jeszcze kokosy by dodać?

  1. Trzeba obniżyć ceny. Jest napływ nowych graczy, których nie stać na niektóre relikwie bo ceny są zaporowe.

 13. co fakt to fakt nowi maja niezaciekawy start tak to juz jest w tych grach ale wystarczy dobra strategia i można szaleć do woli bronek wstrzymaj sie jeszcze posprzedajesz sobie 🙂

 14. Wszystko fajnie tylko, później młodsi gracze dziwią się, ze są farmieni. Albo człowiek będzie zarabiał na rynku, albo będzie zdobywał kasę atakując.

 15. oj bez przesady. ja gram jakoś mniej wiecej od miesiąca i mam już 24lvl. nie ma co ubolewać nad młodymi bo i tak dojdą do tego co starzy wyjadacze. a jesli raz odpuścimy nowym(czyli chyba i mi) to póżniej bedzie to co chwilę bo znów będą nowi. To że ktoś gra krótko to chyba jest tylko jego wina tak??

 16. narzekacie;p ja sam nie tak dawno zacząłem, i nie jest z=źle;p kwestia przetrwania najgorszego, i łapania okazji;] co prawda jeszcze mnie na wiele relikwii nie stać bo za mało kasy mieszczę, ale coraz lepiej;p no i na tych tanszych sam zaczynam zarabiać;]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *