II edycja turnieju „5 żywiołów”

5 Żywiołów1. Aby rozpocząć grę musi zgłosić się 16 graczy. Zgłoszenia będą przyjmowane w dniu publikacji tego ogłoszenia od g.12.00 czasu bloga (nie mylić z czasem polskim). Wcześniejsze zgłoszenia nie będą brane pod uwagę.

1a. Gracz, który zgłosił się o nieprawidłowej godzinie ma prawo wysłać kolejne zgłoszenie. Trzeciej szansy już nie ma.

2. Gracze zostaną połączeni w pary. Schemat drabinki turniejowej można zobaczyć tutaj.

3. Każda para stoczy ze sobą pojedynek. Zwycięzca awansuje dalej. Przegrany odpada z rozgrywki.

3a. Jednego dnia mogą odbywać się pojedynki tylko jednej fazy (1/8 finału, ćwierćfinał, półfinał, finał). Kto walczy z kim wynika z drabinki turniejowej. Może się zdarzyć, że w danym dniu nie odbywają się żadne walki i tak się stanie o ile nie pojawią zapowiedzi kolejnych walk na blogu (najpóźniej do 9.00 – czasu bloga – następnego dnia).

4. Na potrzeby każdej walki gracz dostaje do dyspozycji 1000 lektorów (o sile ataku 10 i obrony 10), które musi podzielić na 5 drużyn odpowiadającym 5 żywiołom. Każda z drużyn musi liczyć co najmniej 1 lektora.

5. Zasady walki:

5a. Każda grupa walczy ze sobą. Gracz, który wytypował więcej jednostek do grupy dodaje 10% do jej mocy. Niestety jeśli ilość jego jednostek jest ponad 3 razy większa niż przeciwnika to dostaje za karę bonus -20%, bo taka ilość wojska raczej sobie przeszkadza niż pomaga. W końcu nikt nie wymaga logicznego myślenia od lektorów na polu walki a szybkiego i bezrefleksyjnego usuwania wrogów. (Siły dokładnie 3x większe nie ponoszą jeszcze kary).

5b. Każda z grup ma liczone osobno bonusy.

5c. Wygrywa ten, kogo zsumowanie siły mają największą moc. W przypadku równych sił na końcu walki decyduje ilość wygranych faz.

Przykład walki:

Gracz 1 99-500-100-100-101

Gracz 16 995-1-1-1-1

W I rundzie 99 vs 995 gracz 1 nie dostaje żadnego bonusu a gracz 16 dostaje +10% za więcej wojska i -20% za trudności logistyczne. Ta runda kończy się wynikiem:

990 vs  8955

Pozostałe rundy kończą się wynikami:

4500 vs 10

900  vs 10

909  vs 10

W sumie walka kończy się: 8199 vs  8995 i Gracz 16 przechodzi dalej. Ale wystarczyłoby gdyby Gracz 1 przyjął taktykę 300-399-100-100-101 a wygrałby 9300 vs 8995

6. Komentarze z zgłoszeniem powinny zawierać nick gracz z parafia.biz

7. Komentarz z taktyką walki powinien wyglądać następująco:

Numer gracza vs numer przeciwnika

liczba-liczba-liczba-liczba-liczba

np:  (zakładamy, że gracz ma numer 1 a wróg 16)

„1 vs 16

99-500-100-100-101″

7a. Zgłoszenia z taktyką walki są przyjmowane w dniu walki do godziny 21.00 (czasu bloga).

7b. Zgłoszenia błędne, niekompletne oraz nieterminowe traktowane są na równi z brakiem zgłoszenia. Brak zgłoszenia z taktyką walki oznacza walkower i automatyczną przegraną w pojedynku.

8. Nagrody

I miejsce: Wszystkomający medal (relikwia w grze) + Cukiernica Obfitości  (relikwia w grze)

II miejsce: Wszystkomający medal (relikwia w grze)

III miejsce: Ciężarówka Śmierci  (relikwia w grze)

Nagrody trzeba będzie odebrać z wolnego rynku w ciągu 48h od ogłoszenia listy zwycięzców na blogu. Koszt odebrania pojedynczej nagrody to 10C$. Nagrody nieodebrane w terminie przepadają.

9. Spory związane z grą rozstrzyga Marcin.

67 komentarzy do “II edycja turnieju „5 żywiołów””

1. Eustachy jest podwojnie zapisany. Jesli to mozliwe prosze mnie wpisac.

EDIT:
    Numer 14 przyznany

2. @Eustachy

Twoje zgłoszenie Michall22 zawieszam do wyjaśnienia. Czekam na odpowiedź w sprawie podwójnego zgłoszenia. Masz czas na to do jutra do 20.00. Brak rozsądnego wyjaśnienia spowoduje dyskwalifikację. Wraz z wytłumaczeniem sytuacji wyślij zgłoszenie taktyki. Jeśli wytłumaczenie zostanie uznane to nie opóźni to turnieju.

@Ojciec_Onaniusz
    Tymaczasowo (do czasu wyjaśnienia) dostajesz numer 14. Jeśli się okaże, że Michall22 może grać to będzie miał pierwszeństwo.Jeśli wyjaśnienia mnie nie przekonają to grasz Ty. Tak czy inaczej wyślij swoje zgłoszenie taktyki. W razie czego nie opóźnimy w ten sposób rozgrywek turnieju.

Jutro o 21.00 i tak wszystko będzie wiadome.

3. Tych dwóch Eustachych to ja 😀 tylko nie podaje swojego nicku za 1 razem więc otrzymuje nr 13 czy 14 :D?

4. Tych dwóch Eustachych to ja 😀 tylko nie podałem swojego nicku za 1 razem więc otrzymuje nr 13 czy 14 😀 ? * I myślałem że błąd dlatego wysłałem ponownie ;p

5. Ok. Sprawa wyjaśniona.

Eustachy zostaje tylko z numerem 13 a ja dopisze w tym komentarzu Nick z gry. Numer 14 przechodzi na Ojciec_Onaniusz.

Życzę wszystkim przyjemnej zabawy i czekam jutro na komentarze z taktyką.

6. Obaj maja taka sama emotikone czyli zgloszenie jest z jednego maila. Godzina rowniez jest ta sama. Jak dla mnie sprawa jest oczywista. Zobaczymy co napisze sam zainteresowany.

7. Do następnej rundy przechodzą gracze o numerach:
    1, 2, 3, 4, 7, 9, 11,

W związku z tym, że z pary 5/12 odpadli obaj gracze to gracz 3 awansuje automatycznie do półfinału. Proszę jednak aby gracz 3 wysłał swoją taktykę (w razie braku pomyłkowo mogę przyznać walkower).