Encyklika Opus Gratis

Narastający kryzys finansowy wpływa też na politykę finansową Kościoła. W Rzymie opublikowano właśnie encyklikę „Opus Gratis” o darmowej pracy duchownych. Wynika z niej, że w ciągu 9 dni od Święta Trzech Królików trzeba będzie stworzyć w parafiach możliwość korzystania z darmowej posługi dla wiernych.

UPDATE:

Dochodzą nas pogłoski o wyraźnym spadku  dochodów w parafiach, które dostosowały się do Encykliki „Opus Gratis”.  Księża, którzy się nie podporządkowali zostali zaś  ekskomunikowani lub telekomunikowani. W tym przypadku plotki nie są zbyt dokładne.

Zdjęcie: Dolarów przez Anna Cervova

Autor

Marcin

Jak nie siedzę na parafii to tworzę gry planszowe dla dzieciaków. Teraz są dostępne na www.debinski.edu.pl

16 komentarzy do “Encyklika Opus Gratis”

 1. Strasznie mnie ucieszyła ta informacja o darmowej posłudze i, nie czekając, poinformowałem o tym moją Gosposię. A ona mi na to powiada, że za darmochę, to sam sobie mogę loda zrobić, bo ona nie ma zamiaru, Natomiast tę „sekskomunikę” to ona generalnie popiera.
  I jeszcze mi oświadczyła, że teraz będzie się jeszcze z Organistą i Wikarym sekskomunikować i to nie tylko z naszej Parafii, ale jeszcze z kilku sąsiednich, I że to jest „trendy” i to się nazywa „gruppensekskomunika”

  I jak tu żyć Panie Parafianin, jak tu żyć … ?

  Ave marycha !
  K

 2. Czy ja sie urwał dowiem, o co z tym urwał chodzi, bo to urwał jest urwał dziś 13y a tam jest napisane ze to trzeba zrobic urwal do 15go.

 3. Nie spodziewałbym się rozwiązania zagadki przed 15. Może jakaś niespodzianka związana z questami Marrihuana, których nie bardzo opłaca się robić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *