Encyklika Opus Gratis

Narastający kryzys finansowy wpływa też na politykę finansową Kościoła. W Rzymie opublikowano właśnie encyklikę „Opus Gratis” o darmowej pracy duchownych. Wynika z niej, że w ciągu 9 dni od Święta Trzech Królików trzeba będzie stworzyć w parafiach możliwość korzystania z darmowej posługi dla wiernych.

UPDATE:

Dochodzą nas pogłoski o wyraźnym spadku  dochodów w parafiach, które dostosowały się do Encykliki „Opus Gratis”.  Księża, którzy się nie podporządkowali zostali zaś  ekskomunikowani lub telekomunikowani. W tym przypadku plotki nie są zbyt dokładne.

Zdjęcie: Dolarów przez Anna Cervova

1. Satan pisze:

WTF?????

2. Ola_ pisze:

jak dla mnie może chodzić o to , ze podstawowy przyrost kasy sie moze zmniejszyć?

3. czacha47 pisze:

Piszcie normalnie, bo nic nie rozumiem. Czyli, że mam jeszcze płacić jakiś haracz dla Watykanu?

4. mate00 pisze:

No właśnie, o co kaman?

5. sayonara pisze:

Strasznie mnie ucieszyła ta informacja o darmowej posłudze i, nie czekając, poinformowałem o tym moją Gosposię. A ona mi na to powiada, że za darmochę, to sam sobie mogę loda zrobić, bo ona nie ma zamiaru, Natomiast tę „sekskomunikę” to ona generalnie popiera.
    I jeszcze mi oświadczyła, że teraz będzie się jeszcze z Organistą i Wikarym sekskomunikować i to nie tylko z naszej Parafii, ale jeszcze z kilku sąsiednich, I że to jest „trendy” i to się nazywa „gruppensekskomunika”

I jak tu żyć Panie Parafianin, jak tu żyć … ?

Ave marycha !

6. Satan pisze:

Darmowej? U ksiezy? Niemozliwe!!!

7. Zumar pisze:

Oj groźnie to wygląda. Jak skok na nasza kasę.

Może jednak jakaś encyklika Opus Gigas Premium?

8. domelossz pisze:

????

9. wiki pisze:

Może jakaś relka z minusowym przyrostem kasy?

10. JackusVII pisze:

Spokojnie, nic złego z tego nie wyniknie. Zamiast tego chodzcie lepiej spamować pogaduchy żeby lichwiarz przyjechał bo już czas na niego.. : )

11. Satan pisze:

Czy ja sie urwał dowiem, o co z tym urwał chodzi, bo to urwał jest urwał dziś 13y a tam jest napisane ze to trzeba zrobic urwal do 15go.

12. wiki pisze:

Nie spodziewałbym się rozwiązania zagadki przed 15. Może jakaś niespodzianka związana z questami Marrihuana, których nie bardzo opłaca się robić.

13. JackusVII pisze:

Raczej związana z początkiem bajkowych questów 😛

14. Ordonisko pisze:

wszyscy się zastanawiają a to będzie +1 wikary :p