Encyklika Opus Gratis

Narastający kryzys finansowy wpływa też na politykę finansową Kościoła. W Rzymie opublikowano właśnie encyklikę „Opus Gratis” o darmowej pracy duchownych. Wynika z niej, że w ciągu 9 dni od Święta Trzech Królików trzeba będzie stworzyć w parafiach możliwość korzystania z darmowej posługi dla wiernych.

UPDATE:

Dochodzą nas pogłoski o wyraźnym spadku  dochodów w parafiach, które dostosowały się do Encykliki „Opus Gratis”.  Księża, którzy się nie podporządkowali zostali zaś  ekskomunikowani lub telekomunikowani. W tym przypadku plotki nie są zbyt dokładne.

Zdjęcie: Dolarów przez Anna Cervova

16 komentarzy do “Encyklika Opus Gratis”

1. Strasznie mnie ucieszyła ta informacja o darmowej posłudze i, nie czekając, poinformowałem o tym moją Gosposię. A ona mi na to powiada, że za darmochę, to sam sobie mogę loda zrobić, bo ona nie ma zamiaru, Natomiast tę „sekskomunikę” to ona generalnie popiera.
    I jeszcze mi oświadczyła, że teraz będzie się jeszcze z Organistą i Wikarym sekskomunikować i to nie tylko z naszej Parafii, ale jeszcze z kilku sąsiednich, I że to jest „trendy” i to się nazywa „gruppensekskomunika”

I jak tu żyć Panie Parafianin, jak tu żyć … ?

Ave marycha !
    K

2. Czy ja sie urwał dowiem, o co z tym urwał chodzi, bo to urwał jest urwał dziś 13y a tam jest napisane ze to trzeba zrobic urwal do 15go.

3. Nie spodziewałbym się rozwiązania zagadki przed 15. Może jakaś niespodzianka związana z questami Marrihuana, których nie bardzo opłaca się robić.