Encyklika Opus Gratis

16

Narastający kryzys finansowy wpływa też na politykę finansową Kościoła. W Rzymie opublikowano właśnie encyklikę „Opus Gratis” o darmowej pracy duchownych. Wynika z niej, że w ciągu 9 dni od Święta Trzech Królików trzeba będzie stworzyć w parafiach możliwość korzystania z darmowej posługi dla wiernych.

UPDATE:

Dochodzą nas pogłoski o wyraźnym spadku  dochodów w parafiach, które dostosowały się do Encykliki „Opus Gratis”.  Księża, którzy się nie podporządkowali zostali zaś  ekskomunikowani lub telekomunikowani. W tym przypadku plotki nie są zbyt dokładne.

Zdjęcie: Dolarów przez Anna Cervova

16 komentarzy

 1. Satan pisze:

  WTF?????

 2. Ola_ pisze:

  jak dla mnie może chodzić o to , ze podstawowy przyrost kasy sie moze zmniejszyć?

 3. czacha47 pisze:

  Piszcie normalnie, bo nic nie rozumiem. Czyli, że mam jeszcze płacić jakiś haracz dla Watykanu?

 4. mate00 pisze:

  No właśnie, o co kaman?

 5. sayonara pisze:

  Strasznie mnie ucieszyła ta informacja o darmowej posłudze i, nie czekając, poinformowałem o tym moją Gosposię. A ona mi na to powiada, że za darmochę, to sam sobie mogę loda zrobić, bo ona nie ma zamiaru, Natomiast tę „sekskomunikę” to ona generalnie popiera.
  I jeszcze mi oświadczyła, że teraz będzie się jeszcze z Organistą i Wikarym sekskomunikować i to nie tylko z naszej Parafii, ale jeszcze z kilku sąsiednich, I że to jest „trendy” i to się nazywa „gruppensekskomunika”

  I jak tu żyć Panie Parafianin, jak tu żyć … ?

  Ave marycha !
  K

 6. Satan pisze:

  Darmowej? U ksiezy? Niemozliwe!!!

 7. Zumar pisze:

  Oj groźnie to wygląda. Jak skok na nasza kasę.

  Może jednak jakaś encyklika Opus Gigas Premium?

 8. domelossz pisze:

  ????

 9. wiki pisze:

  Może jakaś relka z minusowym przyrostem kasy?

 10. JackusVII pisze:

  Spokojnie, nic złego z tego nie wyniknie. Zamiast tego chodzcie lepiej spamować pogaduchy żeby lichwiarz przyjechał bo już czas na niego.. : )

 11. Satan pisze:

  Czy ja sie urwał dowiem, o co z tym urwał chodzi, bo to urwał jest urwał dziś 13y a tam jest napisane ze to trzeba zrobic urwal do 15go.

 12. wiki pisze:

  Nie spodziewałbym się rozwiązania zagadki przed 15. Może jakaś niespodzianka związana z questami Marrihuana, których nie bardzo opłaca się robić.

 13. JackusVII pisze:

  Raczej związana z początkiem bajkowych questów 😛

 14. Ordonisko pisze:

  wszyscy się zastanawiają a to będzie +1 wikary :p

Dodaj komentarz

© 2011 - 2017 Parafia.biz – informacje z placu budowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.