Akt Małej Nacjonalizacji

Akt nacjonalizacjiHmm… Niewiele czasu minęło od rejestracji Partii Komunistycznej, a już masz kłopoty. I, to nie małe, bo wniosek Małej Nacjonalizacji majątków kościelnych został przegłosowany tydzień temu i dziś wchodzi w życie. Na jego mocy (chyba szatańskiej) każdy kościół musi oddać majątek wart 100000C$.

W ostatniej chwili grupa wierzących posłów zdołała, jednak wprowadzić poprawkę stanowiącą, że nacjonalizacja może nastąpić jedynie wobec tych parafii na terenie, których znajduje się ten akt prawny.

Znasz tylko jeden sposób na ocalenie majątku. Nie możesz dopuścić, aby w jakikolwiek sposób dokument nacjonalizacyjny dostał się na teren parafii. Bo jak nie ma dokumentu, to nie ma problemu problemu. I, choć sam go nie przyniesiesz, to trzeba patrzeć na ręce wracającym z rabunku ministrantom. Bo z głupoty i braku umiejętności czytania gotowi wnieść, to świństwo na teren parafii.

BONUS:

  • ilość C$: -100000

INFORMACJE:

Relikwia stosunkowo droga, pojawi się w bardzo ograniczonej ilości. Będzie jej max 50 szt. Tak aby jej zdobycie nie było pewnikiem.

Relikwia Akt Małej Nacjonalizacji stworzona przez Marcina, który jest autorem gry planszowej: Wybory

zdjęcie: wikipedia openclipart.org

 

Autor

Marcin

Jak nie siedzę na parafii to tworzę gry planszowe dla dzieciaków. Teraz są dostępne na www.debinski.edu.pl

11 komentarzy do “Akt Małej Nacjonalizacji”

  1. tzn po nabyciu odbiera kase z portfela, czy z sejfu też?
    poza tym chyba nieciekawe zastosowanie. co to jest strata 10k ? ;/ chyba ze wojska.. to już byłoby miażdżące 🙂

    1. sejf jest nietykalny! Zabiera miejsce na kasę z portfela. Spokojnie, to pierwsza relikwia tego typu. To raz. Dwa – gracze mający miliony C$ powinni pamiętać, że są też tacy, którym 100K wyzeruje wszystko co mają 🙂

  2. Hahahahaha! Ta relikwia jest genialna. Pozwala na tańszy zakup wikarego (u mniej rozwiniętych graczy wikary będzie prawie za darmo).

    1. No nie do końca – bo trzeba dobrze pokombinować. Ale fakt, pozwala na tańszy zakup wikarego 😀

  3. Biorąc pod uwagę, rewelacyjne oszczędności na wikarych, to relikwia jest bardziej przyjazna, niż świńska :).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *