WATT i Radio MaryjaN

Do użytku właśnie oddano 2 nowe budynki determinujące strategię gry. Można wybudować tylko jeden z nich lub nie budować żadnego. Nie ma możliwości zbudowania obu.

Wojskowa Akademia Techniczno-TeologicznaWojskowa Akademia Techniczno-Teologiczna. Każdy poziom tego budynku pozwoli na stały (od 2 poziomu) bonus dla służb kościelnych:

• Ministranci: +2 do ataku i +0,2 do obrony
  • Lektorzy: +22 do ataku i +1 do obrony
  • Organiści: +240 do ataku i +5 do obrony
  • Małe Dewotki: +0,2 do ataku i +2 do obrony
  • Babcie Moherowe: +1 do ataku i +22 do obrony
  • Gospodynie Proboszcza: +5 do ataku i +240 do obrony
Natomiast kary ekonomiczne będą wzrastać wraz z każdym poziomem budynku.
***
Radio MaryjaNRadio MaryjaN. Każdy poziom tego budynku będzie oznaczał stałą karę (od 2 poziomu) dla służb kościelnych:
  • Ministranci: -1 do ataku i -0,2 do obrony
  • Lektorzy: -10 do ataku i -1 do obrony
  • Organiści: -100 do ataku i -5 do obrony
  • Małe Dewotki: -0,2 do ataku i -1 do obrony
  • Babcie Moherowe: -1 do ataku i -10 do obrony
  • Gospodynie Proboszcza: -5 do ataku i -100 do obrony
Natomiast bonusy ekonomiczne będą wzrastać wraz z każdym poziomem budynku.
***
Nie budujęBrak budowli. Niezbudowanie żadnego z tych budynków pozwoli na grą na dotychczasowych zasadach. Bez dodatkowych kar i bonusów.
Warto też rozważyć budowanie tylko do pewnego poziomu. W ten sposób otrzymamy pewien bonus a kary nie będą jeszcze zbyt dotkliwe.
Poza tym jeśli nie spodobają się Wam bonusy to zawsze można będzie zburzyć budynki i rozpocząć budowę on nowa albo po prostu potem nic nie robić i cieszyć się widokiem romantycznych ruin.

19 komentarzy do “WATT i Radio MaryjaN”

1. Nie zamierzam postawić żadnego z ww. budynków.

Na jakiej zasadzie dobierane są statystyki do poszczególnych budowli?
    Chybił trafił?

2. MaryjaN w przeciwnieństwie do WATT na pierwszym poziomie wygląda beznadziejnie. Profity ekonomiczne z niego będą rosły na wyższych poziomach dużo szybciej? Może ktoś kto wybuduje wyższe poziomy napisze na blogu jakie bonusy dają?

3. @Xander
    „Niestety koszt sprzętu niezbędnego do uruchomienia rozgłośni jest strasznie wysoki a początkowe zyski niewielkie. Potem będzie jednak taniej a i zyski bardziej godziwe. ”

Czytałeś to?

4. @Jacek
    Z tego tekstu wiadomo tyle, że będą rosły szybciej. A czy dużo szybciej czy nie to nie już nie wiadomo. Ale już się domyśliłem że na tym ma polegać ich urok, budowanie „w ciemno” nie wiedząc jak opłacalny będzie kolejny poziom.

5. wg mnie opłaca sie budować tylko watt i podnosić bonusy jednostek, radia absolutnie się nie opłaca, mozna budować do max 3 poziomu.

6. Zgadzam się Yodą.

Inwestycja w WATT jest bardziej przyszłościowa, jednakże pod warunkiem, że ma się już znaczącą ilość „ciężkich” jednostek bojowych.

Jeśli posiada się 1 organistę, lub 1 gospodynię, to najpierw radio, a potem akademia.
    A zatem, jak zawsze, wszystko zależy od taktyki i lvl.

1. Nie, bo jeszcze są w fazie testowania. Generalnie zasada jest taka, że kolejny level daje więcej niż poprzedni (bonusów ekonomicznych) i te same kary militarne.