Grabki Świętego Czesława

23

Święty Czesław to patron wszystkich grabieżców. Przed wiekami został zatrudniony w Watykanie jako ogrodnik. Grabił ogrody wokół bazyliki. A jak skończył to ograbił i samą bazylikę. Papież wówczas rozpoznał w nim wielki talent i zatrudnił chłopaka na stałe w Watykanie. Od tej pory Czesław nauczał wszystkich księży jak zgrabnie ograbić parafianina tudzież nawrócić poganina (celem późniejszego ograbienia). Za swoje olbrzymie zasługi dla papiestwa Czesław został świętym jeszcze za życia. A choćby muśnięcie jego grabek po dziś dzień rozwija w każdym księdzu i dewotce talenty ogrodnicze.

 

 

BONUSY:

 • miejsce na C$: +900000
 • przyrost Opłatków: +1
 • przyrost C$: +1
 • Małe Dewotki: +0,2 do ataku i +1 do obrony

INFORMACJE:

Grabki Świętego Czesława dostępne są w queście stałym Parafialny Zielnik Zakazany, który ruszy już jutro o 8.00. Quest ten jest pierwszym z serii questów zakazano-zielnikowych. Wkrótce pojawi się ciąg dalszy. Lepiej go nie przegapić. Każdy więc ksiądz powinien być czujny jak pies podwójny. Amen.

Zdjęcia: Wikipedia: 1, 2, 3, 4.

23 komentarze

 1. Kubi napisał(a):

  To już wiemy do czego poprzednia relikwia. 😛

 2. WiedzmaShila napisał(a):

  A cóż to za tajemniczy ciąg dalszy?

  • skrytojebca napisał(a):

   chyba będą czasowe, albo proboszcz z Marcinem znowu osuszyli parafialną piwniczkę, ale to nic grunt, że szykują się jakieś questy

 3. Bozydara napisał(a):

  Marcina już nie ma

 4. grabarz83 napisał(a):

  8 juz dawno minęła i questu nie widzę….

 5. Katoliik napisał(a):

  Ale nie jest czasowy???

 6. grabarz83 napisał(a):

  może jakaś informacja kiedy w końcu quest pojawi się..

 7. WHT napisał(a):

  taki drobiażdżek, mikroskopijny, ale jednak:
  w opisie zadania ‚Mikołajek’ jest błąd w postaci braku literki z (słownie: zet (z’ded),
  a mianowicie: (…) Mikołajek spokrewniony jest (z) selerem (…)

  czuwaj.

 8. skrytojebca napisał(a):

  Gdzie następny, miała być seria?

Dodaj komentarz

© 2011 - 2018 Parafia.biz – informacje z placu budowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.