Ekonomia dla księży cz.I

W  związku z niezrozumieniem u niektórych księży podstawowych praw ekonomii ksiądz Ekonom postanowił zaprosić Was na krótki kurs e-learningowy.

Prawo 1

Miłosierdzie Stwórcy jest nieograniczone, wszystko inne prędzej czy później się skończy.

Prawo 2

Łaska Stwórcy jest dostępna dla każdego, relikwie i ziemskie dobra są dla wybranych.

Prawo 3

Łaskawość Stwórcy jest bezcenna, wszystko inne ma swoją cenę.

Prawo 4

Niebiańskich Zastępów Stwórcy nikt nie powstrzyma, zaś twoje wojsko może być pokonane w boju o ile nie pielgrzymuje.

Prawo 5

Sejf to dobra rzecz ale zawsze jest za mały. Nigdy nie schowasz w nim tyle ile byś chciał.

Prawo 6

Kolekcjonowanie to dobre hobby ale nie każda relikwia jest potrzebna.

Prawo 7

Czegoś zawsze będzie ci brakować. Na początku wiernych aby zamienić ich posłuszną armię. Potem pieniędzy.

Prawo 8

Pieniądze można zdobyć szybko acz ryzykownie lub powoli a bez stresu. Szybko to przez odebranie im bliźnim za pomocą własnej armii a wolno to za pomocą handlu. Kupisz tanio – sprzedaż drogo. Trzecią drogę czyli ofiary własnych parafian i wpływ relikwii można pominąć. Bo to nawet nie jest powolna droga. To wyzwanie dla niespieszących się żółwi.

Prawo 9

Droga wojownika jest szybka i równie szybko się kończy. Na początku daje dużo C$ ale potem nie masz już kogo atakować.

Droga dusz pasterza jest mniej efektowna, bo dbasz nie o własny awans ale o powolny rozwój. Z czasem to docenisz.

Prawo 10

Nic bardziej nie zniechęca do ataków na ciebie jak przegrana z twoim wojskiem lub wygrana ale za 0 C$.

Jeśli macie jeszcze jakieś dobre rady to zapraszam do komentowania. Może zrobimy z nich drugą część kursu?

12 komentarzy do “Ekonomia dla księży cz.I”

1. Ja mam pytanie takie, czy zmienicie format wyświetlania liczb? Chodzi mi o to, aby liczby były wyświetlane z separatorem co trzy miejsca. Czyli np 123 456 789.

2. Prawo 5 – wymaga poprawek

Sejf to dobra rzecz ale zawsze jest a mały. Nigdy nie schowasz w tyle ile byś chciał.

3. Prawo 12

Obrona jest 10 razy ważniejsza niż atak, więc miej jej 10 razy więcej.

Prawo 13

Lepiej mieć 10 000 gospodyń, niż 10 000 000 dewotek.

1. @parafianka
      Ładnymi wielkościami operujesz! Jeżeli to z „życia” wzięte to klękajcie parafie!!!

4. parafianka
    Prawo 13
    Lepiej mieć 10 000 gospodyń i 10 000 000 dewotek. Niż10 000 000 dewotek i 10 000 000 ministrantów

5. Prawo -naste.